problem z oddychaniem

napisał/a: sylwiaD 2014-06-15 15:14
Mam taki problem, glownie przeszkadza mi podczas mszy w kosciele i tam mam wrazenie ze objawy sa najwieksze. Problen ten polega na tym ze szybciej i mocniej zaczyna mi bic serce, czuje to bicie. Ale oprocz tego co sprawia mi wiekszy klopot to dziwne uczucie w miejscu gdzie robi sie chwyt Heimlika, mam tez czasami wrazenie, jakby w tym miejscu rowniez bilo mi serce, widac tam pulsowanie. Mam wrazenie ze brakuje mi powietrza. Nie moge wtedy mowic na glos bo wtedy to uczucie braku powietrza jest wieksze. Za kazdym razem podczas pobytu w kosciele tak mam. Jest to okropne uczucie, ktore uniemozliwa mi czynny udzial w mszy. Chcialam sie dowiedziec czy da sie cos z tym zrobic?
napisał/a: ratownik_0395 2014-06-18 11:44
Witam.
Tak, prawdopodobnie ma Pan/Pani skłonność do tachykardii zatokowej (należy potwierdzić w badaniu holter ekg) - leczenie farmakologiczne powinno załatwić sprawę. Należy udać się do lekarza rodzinnego, który winien skierować do kardiologa - ten przeprowadzi badanie i zleci ewentualnie diagnostykę elektrokardiograficzną. Prawdopodobnie zjawiska opisywane przez Pana/Panią mają podłoże emocjonalne, stąd tachykardia napadowa, która jak wspominałem, powinna zostać wyeliminowana poprzez leczenie farmakologiczne. Pozdrawiam
napisał/a: sylwiaD 2014-06-18 18:47
Bardzo dziekuje za pomoc. Chcialam sie jeszcze spytac czy moze miec to cos wspolnego z problemami z tarczyca?
napisał/a: ratownik_0395 2014-06-18 23:22
Tak, może to mieć podłoże endokrynologiczne, aczkolwiek nie obstawiałbym tarczycy w tym momencie, gdyż tarczyca z reguły niezależnie od sytuacji powodowałaby objawy, natomiast serce, choroba refluksowa/wrzodowa (jesli istnieje) reaguje przede wszystkim na stres i emocje w danej chwili. Sugerowałbym sprawdzić serce przede wszystkim. Życzę zdrowia, pozdrawiam !