Problem z oddychaniem przez nos, obrzęk w nosie

napisał/a: fmgracz 2013-08-21 20:09
Witam serdecznie. Od kiedy pamiętam, zawsze miałem problemy z właściwym oddychaniem. Gdy śpię, usta mam zawsze otwarte. W dzień staram się kontrolować, ale często się zapominam. Nawet, gdy oddycham nosem, raz na jakiś czas muszę nabrać powietrza ustami. Ostatnio sporo chorowałem, nie było miesiąca, w którym nie byłbym przeziębiony. Powiązałem moje problemy zdrowotne z nieprawidłowym działaniem nosa. Udałem się dziś do lekarza rodzinnego. Pani doktor obejrzała nos i stwierdziła, że mam spory obrzęk. Leczenie mam zacząć od aerozolu sterydowego Fanipos. Jeśli to nie pomoże, dostanę pewnie skierowanie do laryngologa. I tutaj mam pytanie. Czy warto stosować te sterydy, nie mając pewności, że to pomoże? Naczytałem się o wysypkach jakie występują po tego typu preparatach. Ja od wielu lat leczę się na trądzik, który zmarnował mi wiele lat. Teraz jest już znacznie lepiej, ale panicznie boję się brać coś co może znów pogorszyć stan mojej cary. Czy warto próbować tego aerozolu, czy może lepiej udać się do laryngologa? Czy laryngolog zaproponuje mi inne leczenie? Prosiłbym o porady ;)
napisał/a: bialozielona 2013-09-25 11:33
Chyba warto skonsultować to jeszcze z innym lekarzem. Przez dłuższy czas męczyłam się z katarem, bo też oddychałam buzią. Robiłam rozeznanie w preparatach i oprócz leków przepisanych przez lekarza, farmaceutka poleciła mi naturalną wodę morską sterimar zatkany nos. Wystarczy aplikować 2-6 razy dziennie do nosa, żeby oczyścić śluzówkę. Działa również przeciwbakteryjnie, bo zawiera miedź. Można stosować do 15 dni. Przynosi sporą ulgę.