problem z oddawaniem moczu u kobiety

napisał/a: ola89 2009-01-11 14:05
witam. mam 20 lat i od kilku dni pewien problem. mam w ciągu dnia nagłe bóle podbrzusza które łączą się z oddawaniem moczu. tak, że zaczyna mnie boleć i czuję jakbym miała pełny pęcherz. Pomimo tego mam problem z oddaniem moczu a ból nie ustępuje. Jeżeli udaje mi się oddać mocz w tej sytuacji to jest to znikoma ilość, co gorsza po wyjściu z toalety ból nie ustępuje i dalej czuje jakbym miała pełen pęcherz i powstrzymywała oddawanie moczu. po pewnym czasie to ustępuje... zastanawiam się czy jest to efekt jakiejś infekcji a może przeziębienia. nie ma to raczej nic wspólnego z ostatnim stosunkiem seksualnym gdyż ból pojawił się ponad tydzień po stosunku. Czy powinnam iść z tym do lekarza?
napisał/a: ksn1 2009-01-12 20:00
to chyba nie urolog.
napisał/a: suzan7 2009-01-18 21:43
Witam ja mam to samo od paru lat mam 24 lata ciagle na bierzaco badania i okazuje sie ze to nic powaznego . zalecala bym picie duzej ilosci wody itd jak to lekarze zalecaja ,jezeli nie ma sie krwi w moczu to w porzadku pewno jakies nieliczne bakterie i tyle
napisał/a: tokarczynka 2009-01-23 10:57
Może masz zapalenie pęcherza? Kobiety są bardziej na taką infekcję narażone i wywołuje ją albo jakieś bakteryjne zapalenie albo przeziębienie. Ja brałam jakieś ziołowe leki bez recepty jak miałam w lato objawy zapalenia pęcherza. Ale jeśli Ci nie przejdzie to lepiej idź do lekarza dla świętego spokoju.
napisał/a: suzan7 2009-01-23 19:26
tak tak wiem ze to moze byc zaziebiony pecherz pisalam juz wczesniej w postach dziewczyna bylam niedawno w szpitalu na urologi z podejrzeniem kolki nerkowej ale jak sie okazalo wszystko ok nie liczne bakterie juz sie do tego przyzwyczailam nie biore zadnych lekow bo to mi nie pomaga pije duzo plynow i tyle raz lepiej raz gorzej ale coz jakos musze sie z tym pogodzic nie jest to na tyle dokuczliwe zebym nie mogla normalnie funkcjonowac pozdrawiam
napisał/a: karolina161 2009-01-27 13:44
czesc:) mam podobny problem i nie wiem co zrobic! uprawiam sex z partnerem codziennie m.i.n 3 razy i ostatnio gdy to robilismy bolała mnie w srodku pochwy. na nastepny dzien partner miał ochote na stosunek i po skonczeniu bolało mnie tak jak wczesniej w srodku pochwy. cały czas chodze do łazienki sie załatwiac,mam uczucie ze mam pełny brzóch lecz gdy juz usiade i chce sie załatwic to nie moge i leci mi tylko po 3 krople i z kazda kropla bardzo mnie boli! skoncze sie załatwiac i juz mogłabym tam wracac sie załatwiac.prosze o odpowiedz!z gory dziekuje:*
napisał/a: ola89 2009-01-30 10:01
dzięki, uspokoiłam się trochę : ) a czy takie zapalenie pęcherza lub inna infekcja może mieć wpływ na kilkudniowe opóźnienie miesiączki?
napisał/a: katarzyna.sujka 2009-01-30 10:19
Droga Olu - po pierwsze, każda infekcja może mieć wpływ na opóźnienie miesiączki, jednak zawsze warto, jeśli masz wątpliwości co do sposobu w jaki się zabezpieczałaś, wykonać test ciążowy i pilnie się obserwować.

Karolino - objawy, jakie podajesz, wskazują na zapalenie pęcherza (przy dużej częstotliwości odbywania stosunków seksualnych to powszechne zjawisko u kobiet - dlatego, że cewka moczowa jest krótka i umiejscowiona bardzo blisko pochwy). Najprawdopodobniej to tzw. "syndrom miodowego miesiąca" - duża ilość stosunków równa się zapaleniu pęcherza. To, co możesz zrobić na szybko, żeby sobie pomóc, to pić duże ilości płynów i zakwaszać organizm (witamina C). Kup w aptece na przykład Urosept (ziołowy preparat przeciwko zapaleniu pęcherza), łykaj przez kilka dni. Jeśli nie przejdzie - musisz zgłosić się do lekarza (wystarczy internista) po skierowanie na badanie moczu.

Na przyszłość pamiętaj o zasadach higieny, które pomogą Ci uniknąć zakażeń!! Myj się przed i po stosunku "od góry", czyli od cewki moczowej w kierunku odbytu (żeby nie przenosić bakterii do cewki). Staraj się też po stosunku oddać trochę moczu dla przepłukania cewki. Twój partner też powinien zachowywać higienę. Acha, jeśli zakażenia będą nawracały, możesz spróbować wziąć receptę na Furaginum i po stosunku łykać dwie tabletki dla odkażenia i zapobiegnięcia zapaleniu.