Problem z odczytaniem recepty.

napisał/a: rozszczep 2014-03-27 19:41
Witam lekarz przepisał mi tabletki coś na wzmocnienie organizmu Ale w aptece pani nie potrafiła odczytać tego leku. Proszę o pomoc.
napisał/a: ratownik_0395 2014-03-29 13:40
Witam.
Jeśli niemożliwe jest przeczytanie przez farmaceutę nazwy leku, wtedy powinien on zadzwonić do lekarza / przychodni, w której dany lekarz pracuje i zapytać o nazwę leku ponieważ odpowiada za to, co wydaje pacjentom. Pozdrawiam
napisał/a: Wasztyl 2014-04-01 21:51
Groprinosin 30 tabletek:P

To to samo co "modny" teraz Neosine.

pozdrowienia

PS
No tak jest ratowniku, tak z reguły robimy - gorzej jak jest niedziela np albo pani w przychodni sobie słuchawkę odłożyła :D
napisał/a: rozszczep 2014-04-02 15:46
Bardzo dziękuje za pomoc :).
Z lekarzami niestety jest tak, że do nich ciężko się dodzwonić.
I pierwszy raz spotkałam się z tym, że farmaceuta nie może odczytać recepty.
napisał/a: ratownik_0395 2014-04-02 16:36
Wasztyl napisal(a):Groprinosin 30 tabletek:P

To to samo co "modny" teraz Neosine.

pozdrowienia

PS
No tak jest ratowniku, tak z reguły robimy - gorzej jak jest niedziela np albo pani w przychodni sobie słuchawkę odłożyła :D


A fakt, do przychodni jest się ciężej dodzwonić niż do Białego Domu :D
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-04-02 17:19
Mojego laryngologa żaden farmaceuta nie jest w stanie odczytać :))) Zawsze pytam co mi przepisuje, bo na początku zawsze wracałem do niego z pytaniem co mi przepisał bo Pani w aptece nie może odczytać :)))
napisał/a: rozszczep 2014-04-02 19:27
djfafa napisal(a):Mojego laryngologa żaden farmaceuta nie jest w stanie odczytać :))) Zawsze pytam co mi przepisuje, bo na początku zawsze wracałem do niego z pytaniem co mi przepisał bo Pani w aptece nie może odczytać :)))


też pytam, ale te nazwy takie czasami trudne, że zanim dojdę do apteki to zapominam.
napisał/a: Wasztyl 2014-04-03 10:52
Hah jedna z moich ulubionych nazw, stworzonych dla dobra pacjenta* to Pentaerythritol compositum :D.

Dużo łatwiej jest jeśli pacjent wie w jakim celu ma ten lek stosować, wtedy farmaceuta z reguły wie co i jak, gorzej jak stoi przed Tobą technik stażysta lub ktoś kto minął się z powołaniem:D

Pozdrowienia:)




* żeby nie wiedział jaki lek przyjmuje