Problem z odbytem (Brudny)

napisał/a: vocatont 2014-03-31 14:59
Witam
Mam bardzo wstydliwy problem zresztą tylko nie ja bo widziałem na wielu forach tego typu gdzie ludzie opisywali ten problem mimo to nikt nie pisał odpowiedzi...
U lekarza nigdy z tym nie byłem ponieważ zbyt bardzo się wstydzę ;/

A więc problem polega na tym że po oddaniu kału mam prawie cały czas brudny odbyt tzn...
Oddam kał podcierając się wytracę pół rolki papieru a bywa i tak że odbyt nadal jest brudny..
Czasem jak to się mówi oddam stolca królewskiego czyli nie wymagającego podtarcia a po 3-minutach brudna dupa...

Cały dzień mógł bym się podcierać bez skutku...
Najczęściej kąpiel pomaga ale czasem bywa i tak że i tak nie jest dobrze...

Oczywiście nie mówię tu o jakiś wielkich ilościach kału no ale jak dojdzie do tego pot to na spodniach czuć...
Najczęściej jest to tak jak by żółta woda.. przynajmniej jak się podcieram któryś raz tak wygląda to na papierze...

Wiecie co to może być?
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-01 19:48
Tu nie ma się czego wstydzić. Być może że to tylko stan zapalny odbytu.Proktolog powinien przeprowadzić badanie kontrolne. Pozdrawiam.
napisał/a: vocatont 2014-04-04 20:21
Dzięki za odp.
Nie znam się na tym ale czy zakażenie może trwać latami?
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-04 23:51
Jeśli stan ten trwa długi czas a wydzielina jest śluzowata to być może jest to stan zapalny jelit/odbytu np. zapalenie błony śluzowej.
Piszę stan zapalny jako ogólnik. Jeśli by było to zakażenie a dla mnie znaczy bakteryjne to tak tym bardziej jeśli nie leczone. Udaj się do lekarza bo problem sam nie minie. Pozdrawiam.
napisał/a: vocatont 2014-04-06 11:20
Kolego a mam takie pytanie jeśli masz z tym racje.
To jak to się leczy tabletki czy jakiś zabieg?
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-06 11:33
Koleżanko jak by co.. :) Jeśli nie znamy przyczyny to nie można określić sposobu leczenia. Przełam się i odwiedź lekarza bo wszystko jest ludzkie a lekarze mają z takimi i innymi problemami na co dzień do czynienia. Pozdrawiam.
napisał/a: vocatont 2014-04-06 12:34
Oj przepraszam
Koleżanko a trzeba mieć skierowanie czy można iść tak o?
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-06 12:36
Tak,trzeba.
napisał/a: vocatont 2014-04-15 06:48
Posłuchałem pani
Udałem się prywatnie
Pierwsza wizyta trwała jakieś minuty lekarz włożył palec w odbyt i za te 3 minuty 100zł
Teraz będę miał Retroskopie.
Oczywiście dostałem karteczkę jak się można do niego przygotować ale nic po za tym...

A więc takie pytanie na czym polega Retroskopia i czy boli?
Jeżeli problem leży tam cóż to może być?