Problem z odbiciem po jedzeniu - osoba dorosła

napisał/a: dag1 2009-01-28 18:48
Witam

Od dłuższego czasu odwiedzam to forum, w poszukiwaniu osoby o podobnym problemie. Jakis czas temu laryngolog - po częstych infekcjach gardła (czerwone, krzywa przegroda nosowa, pękające naczynia krwionośne w nosie, zdarzające się ślady świeżej krwi w ślinie prawdopodobnie z nosa) - stwierdził refluksowe zapalenie przełyku (gerd). Bez gastroskopii. Brane leki nie dawały rezultatu - Lansolek 2 m-ce, Lansul 1 m-c. Po tych lekarz było jeszcze gorzej - klucha w gardle lub w przełyku, wieczne chrząkanie, śluz w gardle prawdopodobnie z przełyku (w gardle często mam sucho). Mam wrażenie, że mój żołądek przestał pracować, tzn "dziwnie" pracuje - jakieś burczenie. Nie może mi się również "odbić" po jedzeniu. Muszę się do tego zmuszać (chwilami jest to bolesne) Mam wrażenie, jakbym miała gazy w przełyku i dopiero "odbicie" mi troszkę pomaga. Ogólnie jestem ospała, zmęczona i bardzo zdenerwowana tymi dolegliwościami. Czasem mam wrażenie, że podczas wdechu lub wydechu czuję ucisk w klatce piersiowej i miewam dziwne wrażenie w przełyku - nie jest to ucisk,n tylko takie dziwne drapanie. Morfologia ok, RTG zatok i płuc - ok, spirometria - ok. Co to może być?? Może jest ktoś, kto wie, jak temu zaradzić. Będę wdzięczna za każdy odzew.
napisał/a: dimedicus 2009-01-28 20:25
Przypuszczalnie występuje nie prawidłowe działanie zwieracza dolnego przełyku (w konsekwencji GERD).Opisane objawy na to wskazują. Wskazana jest wizyta u gastrologa(skierowanie)i wykonanie gastroskopii.(tak na marginesie obydwa leki Lansolek i Lansul,mają składnik lanzoprazol,czyli to samo)Do czasu wizyty można stosować Espumisan(po jedzeniu 4 kapsułki 4-5 razy dziennie)oraz np Rennie lub alugastrin( po 2 tabletki do ssania) w godzinę po jedzeniu i na noc oraz w zależności od potrzeby.Powodzenia
napisał/a: dag1 2009-01-29 16:37
Dziękuję za szybką odp. Ciekawi mnie jeszcze jedno - częste chrząkanie. Czuję, że zalega jakaś wydzielina/śluz, którą muszę odchrząkiwać. Często jest przeźroczysta - galaretowata lub ciągnąca się, czasem biała o słonawym posmaku. Zdarza się, że są w niej ślady świeżej krwi. Czy to może być związane z problemami gastrycznymi?
napisał/a: dimedicus 2009-01-29 18:13
Może,jednak więcej wyjaśni badanie gastrologiczne.
napisał/a: kamil19871 2015-10-05 20:10
Witam , wiem ze post ma kilka lat, ale to jedyny post w ktorym znalazlem swoje objawy, mam dokldnie to samo, bole w klatce, noe.oznosc odbocia, czerwny mogdalek i kezywa przegorda nosowa, plus mdlosci, i kilka innych , czy do tego czasu ktos zdiagnozowal przyczy e? Zmagam soe z tym od roku, i nikt nie wie co mi jest, bylbym wdzieczny za odpowiedz, pozdrawiam!
napisał/a: Durum 2015-10-13 21:11
kamil19871 napisal(a):

Czy wykonano jakieś badania? Proszę opisać pełne objawy, tu podane są zbyt ogólne.