Problem z oczami

napisał/a: adamWWW 2007-12-31 14:00
Mam problem . . . Rok temu 'sila' zostalem zmuszony do pojscia do okulisty. . . gdyz mialem problem . Na 1 oko widzialem lepiej niz na 2. Poszedlem do okulisty . . . Zbadal moj wzrok na tablicy Sn~~~( nie pamietma nazwy ;p) I orzekl wade 0.5 ( widze to co blisko bardzo dobrze to co dalej gorzej) a w drugim 0 . Zalecil okulary . . Ja jako zbuntowany nastolatek nie chcialem zadynch okularow . . .

Po zakupie okularow nie chodzilem w nich ciagle, szczerze wstydzilem sie ich, zakladalem do komputera i jak bylem w domu. Po pewnym czasie zauwazylem ze wzrok mi sie polepszyl i odlozylem totalnie okulary na bok. :) poczulem ze moge chodzic bez :) choc dalej gorzej
na 1 oko . . . Od pewnego momentu wydaje mi sie ze gorzej widze na to zdrowe oko... ktora do tej pory mnie nie zawodzilooo ;) I mam pytaine: Czy to jest spowodowane tym ze przestalem uzywac okularow? Czy to moze nowa wada wzroku? Czy jest na to ajkis sposob ... Nie chce nosic okularow . . . :((
napisał/a: maxx000 2008-01-02 18:01
adamWWW napisal(a):Ja jako zbuntowany [..] Nie chce nosic okularow . . . :((


Szczerze to Twoj rozsądek powinien być mądrzejszy od Twojego zbuntowania...

wzrok to praktycznie najważniejszy organ - jeżeli chodzi o kontakt ze środowiskiem ; )

Też swojego czasu nie chciałbym nosić okularów - a teraz, gdy żadne szkła w okularach nie poprawiają mi wzroku, marzyłbym o tym, bym mógł je nosić : )))

Masz jeszcze jedno wyjście... soczewki. Jeżeli aż tak Cię to przeraża (okulary) to zainwestuj w soczewki ;) Przy takiej wadzie nie powinno być problemów z ich dobraniem, także działaj... i Pamiętaj, wzrok jest ważniejszy niż ludzka głupota ... czyt. zbuntowanie.
napisał/a: paperdoll 2008-01-10 23:13
naiwne pytanie - czyli przy wadzie wzroku (np zle widzenie rzeczy z daleka) kiedy nie nosi sie okularow, wzork psuje sie jeszcze bardziej? a czy okulary polepszaja ( w sensie lecza) wzrok?
napisał/a: maxx000 2008-01-10 23:23
paperdoll napisal(a):naiwne pytanie - czyli przy wadzie wzroku (np zle widzenie rzeczy z daleka) kiedy nie nosi sie okularow, wzork psuje sie jeszcze bardziej? a czy okulary polepszaja ( w sensie lecza) wzrok?


ykhm... ja takiego czegoś nie pisałem...

ale w zależności od wady okulary mogą przyczynić się do skorygowania wady... to raczej w przypadku plusów się zdarza :P ...
ale wydaje mi sie, ze wszystko zależy od podłoża wady... każdą trzeba rozpatrzeć indywidualnie :P