Problem z nosem i gardłem

napisał/a: lukasz.krzych 2016-05-16 14:13
Witam, od kilku lat "leczyłem" się u laryngologa na bóle gardła, chrypkę, zanik głosu oraz problemy z nosem, m.in. spływająca wydzielina do gardła, strupy w nosie, lecąca z rana krew i problemy z oddychaniem przez jedną z dziurek (nie ma jednej określonej, po prostu jeśli jedną mi się dobrze oddycha, to druga ma "blokadę" i na odwrót). Niedawno lekarz rodzinny polecił mi zmianę laryngologa, powodem był fakt, że leczyłem się u niego kilka lat i nic z tego nie wyszło. Po przepisaniu się do nowego laryngologa od razu stwierdził, że problemy z gardłem są spowodowane niedomykalnością strun głosowych i skierował mnie do foniatry. Natomiast jeśli chodzi o nos to zlecił zrobienie RTG zatok, które nic nie wykazały. Jako, że wizytę mam dopiero za dwa tygodnie, a problemy się powiększają (ciężko mi się oddycha nosem). Chciałbym się zapytać, czy ktoś kiedyś miał podobne przypadki i co mógłbym zrobić?
napisał/a: radek07 2016-05-16 17:01
Najlepiej by było wykonać tomografię komputerową.

Prawa strona nosa nie zatyka się częściej niż lewa?
napisał/a: przemek551 2016-05-18 21:21
mam podobne objawy juz do 5 lat i nikt nie mogl dosc co mi jest. W koncu trafiłem do Dobrego Laryngologa powiedział odrazu stanowczo to zatoki szczekowe i małżowiny przerosniete. Zrobiłem RTG zatok i o to wynik : Zgrubienie śluzówki w prawej zatoce szczekowej - cysta . Przyscienne zgrubienia śluzówkowe także w zatokach czołowych - w części górnej. Myśle ze to bedzie przyczyna tej mojej nieszczesnej wydzieliny która mnie tak meczy codziennie...
napisał/a: lukasz.krzych 2016-05-25 23:28
Lekarz na wizycie stwierdził, że mam przekrwiony nos. Przypalił mi naczynka w nosie i powiedział, że po kilku wizytach powinno się poprawić. A jeśli chodzi o TK, to powiedział, że nie ma takiej potrzeby.