Problem z nerką

napisał/a: kurakao 2012-04-03 22:32
Witam,

Może ktoś ma jakiś pomysł co to może być i czy warto iść do lekarza:

Coś o moim trybie życia: Z reguły siedzące, cały tydzień siedzę przy tabelkach analizach etc, jedzenie z reguły coś na szybko, typowe fast foody, 7 letni staż papierosowy, alkochol , około 2l wódki miesięcznie. BMI 24,3 (83 kilo wagi , 185 wzrost).

Problemem moim jest najprawdopodobniej nerka, doskwiera mi już praktycznie od roku niewielki ból, który ostatnimi czasy się nasilił. Co ciekawe, ból objawia się tylko podczas wysiłku i to nawet niedużego, wystarczy że idę do pracy a już po drodze daje o sobie znać. Im w sumie większy wysiłek tym ból bardziej doskwiera. Ból jest na wysokości pempka od strony pleców i nie jest to jakiś wielki ból, tylko taki denerwujący.

Jestem zdania, że do lekarzy nie warto zbytnio chodzić, gdyż wyjdzie się od nich w koncu nogami do przodu :)

Raz na 3 miesiące oddaje honorowo krew, i wyniki zawsze mam wporządku.

Dziś jednak macając ręką ten rejon w ktorym mnie boli, zauważyłem następującą sytuacje: Miesięń płaski - wybrzuszenie -- dalej miesięń. Coś jakby mała kulka mi się w tym miejscu wychodowała. Jak ją ściskam to żadnego bólu nie odczuwam. jednakże zaniepokoiło mnie to, stąd tutaj piszę.

Czy te objawy, które podałem, mogą być przyczyną czegoś poważniejszego?
Czy warto iść z tym do lekarza, czy też wystarczy zmienić trochę tryb życia i wszystko minie ?
napisał/a: neutralny 2012-04-04 03:54
Możliwe że problem ze strony układu mięśniowo-szkieletowego a nie wydalniczego, szczególnie biorąc pod uwagę dane dot. stylu życia i opisaną anomalię morfologiczną.