Problem z Łękotką

napisał/a: Najter 2011-11-18 15:03
Witam. Mam 14 lat, 2 tygodnie temu miałem pewien uraz. Upadłem na kolano. W ten sam dzień udałem się do ortopedy. Zdjęcie nic nie wykazało, powiedział, że mam stłuczone i włożył w szynę na 2 tyg. Dzisiaj rano mi zdjęli. Ortopeda stwierdził (Ten sam), że mam coś z łękotką. Hmm, "macał" mi kolano, i w pewnym miejscu czułem cholerny ból. Powiedział, że to uszkodzona łękotka. Co mam zrobić? Mówił, że mam nie obciążać tej nogi. Btw. Nie mogę wgl zgiąć nogi, gdy zginam choć troszkę, czuję piekielny ból własnie w okolicach tej łękotki. Czy to coś poważnego? We Wtorek mam się zgłosić prywatnie na zdjęcie kolana.
napisał/a: Ortopedicum 2011-11-18 20:11
Witaj,
Z tego co opisałeś, zwłaszcza problemów ze zgięciem i zlokalizowanym bólem (zapewne w części przyśrodkowej i tylnej ) niestety możliwe, że doznałeś urazu łąkotki. Jeżeli po 2 tyg. kolano jest nadal bolesne w a specjalistycznych testach ("macaniu" :) kolano reaguje bólem to może być potrzebne dalsze leczenie.
koniecznie idz na USG (nie prześwietlenie bo to nic nowego nie wniesie) i na konsultację do ortopedy. Uzyskasz informację czy konieczne będzie jeszcze usztywnienie, rehabilitacja czy będziesz się kwlifikował do zabiegu.
napisał/a: Najter 2011-11-18 20:14
Hmm, właśnie mam Usg w ten Wtorek. Ale czy mogę obawiać się czegoś poważniejszego?
PS. Ból jest nie do zniesienia ;s
napisał/a: Ortopedicum 2011-11-18 20:53
Badanie ortopedy + USG - powinno ukeirunkować leczenie.
Utrzymuj kolano w wyproście, ułóż nogę wyżej niż biodro, rób okłady chłodzace, weź leki przeciwbólowe.
Cierpliwości. leczenie kolana trwa długo.