Problem z łękotką?

napisał/a: kuba54 2010-04-07 20:43
Witam serdecznie. Mam 15 lat, uprawiam różne sporty m.in. piłkę nożną, siatkówkę. Mam pewien problem: od dłuższego czasu po wyprostowaniu kolan i ponownym ich zgięciu słyszę bardzo głośne strzelanie i czuję ból. Nie jest on zbyt silny ale wyczuwalny. Zapytałem sąsiada, który miał podobny problem. Powiedział mi, że w jego przypadku był to problem z łękotką. W jego przypadku potrzebna była operacja.
Mam trzy pytania:
1) Czy może być to też jakiś inny problem z kolanem?
2) Załóżmy, że okazało się, że jest to ten problem z łękotką. Czy zawsze potrzebna jest operacja?
3) Czy taka operacja jest ryzykowna?
Proszę o pomoc.
napisał/a: krzynio1 2010-04-08 10:22
Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u ortopedy i on zadecyduje co dalej .a co do zabiegu to artroskopia
napisał/a: Ania_204 2010-04-08 19:44
Witam.

Owe strzelanie jest objawem chondromalacji chrząstki stawowej,co do uszkodzenia łąkotki to ciężko mi to określić bez badania. Można wykonać również badanie usg stawu.
Co do operacji to na chwilę obecną nie widzę wskazań,ale gdyby zaszła taka konieczność to będzie to zabieg artroskopii,który nie jest niebezpieczny i szybko się po nim wraca do zdrowia. Na pewno konieczna jest wizyta u ortopedy.
Ja osobiście proponowałabym leki na bazie glukozaminy i chondroniny, lub tradycyjne zimne nóżki/galart, galaretki, żelki,bo w nim zawarta jest żelatyna co wspomaga chrząstkę stawową.

W razie pytań zapraszam.