Problem z lekką nadwagą u faceta

napisał/a: Soviek 2013-11-30 19:31
Mam 20 lat, 189 wzrostu i ważę około 95kg.
Trochę mi się utyło i przyznam się że głównie z mojej winy, ponieważ nie odżywiałem się na pewno zbyt zbalansowanie.
Nie uprawiałem nigdy na poważnie żadnego sportu (tyle co na wfie za czasów liceum i gimnazjum). Co do wysiłku fizycznego zazwyczaj kilka razy w miesiącu pracowałem z ojcem w obrębie naszego gospodarstwa. Dzień zazwyczaj zaczynał się wcześnie i do domu wracałem wyczerpany. W moim domu nie oszukujmy się je się dużo tłustych potraw, oraz słodyczy. Jestem teraz na studiach i niestety nawyki żywieniowe jak na razie pozostały mi bez zmian, chociaż zrezygnowałem ze słodyczy. Mimo iż nie wyglądam otyle, zaczynam odczuwać niedogodności ze względu na moją wagę. Jestem nie porozciągany, chodzę sztywnie itp. Większość dnia spędzam w bezruchu przed komputerem, będąc na uczelni, ewentualnie siedząc na łóżku i próbując się uczyć :) Chciałbym dodać że ze względu na bycie studentem mam bardzo ograniczony budżet. Chciałbym schudnąć do granicy 80 kilo (wiem że to pobożne życzenia i oczekuję czegoś trudnego). Mam dość sporo zajęć wiec na ewentualne ćwiczenia nie mógłbym spędzać więcej niż godzinę dziennie. Jak powinienem postępować aby osiągnąć swój cel. Nie zależy mi na określonym czasie realizacji mojego założenia (tzn. chciałbym oczywiście jak najszybciej zrzucić ten nadmiar masy, ale nie chcę niczego drastycznego). Wiem że to trudne poradzić coś przy takim stanie rzeczy, dlatego bardzo dziękuję za każdą poradę i zainteresowanie problemem :)

Pozdrawiam i jeszcze raz z góry dziękuję :)
napisał/a: bogusia30 2014-07-20 11:50
trzeba po prostu zacząć ćwiczyć:) najprostsze rozwiązanie
napisał/a: Olenkaa 2014-07-28 23:39
A może zaczniesz biegać? Do tego nie trzeba nic więcej tylko buty do biegania (na początek kup w lidlu, są całkiem niezłe). Spróbuj, może Ci się spodoba.
napisał/a: Slonce7 2014-11-25 14:46
Też miałem lekką nadwagę. Zacząłem ćwiczyć, myślałem nad stosowaniem witamin i różnych suplementów, ale koniec końców zdecydowałem się na naturalne tabletki z 2be slim. Jedną bierze się rano, drugą wieczorem. Obie odpowiadają za coś innego. Wieczorna np sprawia, że człowiek jest zrelaksoway, lepiej śpi. Pozytywnie wpływa na odpoczynek. Tabletki ogólnie sprawiają, że człowiek ma lepszy metabolizm, że nie ma bardzo dużego apetytu i nie ma np ochoty na słodycze. Generalnie pomagają tracić wagę, ale trzeba pamiętać o odpowiedniej diecie, o białku, węglowodanach, o uzupełnianiu płynów. To wszystko to podstawa.
napisał/a: magga1 2014-11-25 15:23
Jak sam piszesz jako student masz ograniczony budżet, więc może to jest dobra motywacja do schudnięcia ;) Myślę, że planowanie swojej diety + jakieś ćwiczenia na pewno pomogą. Zacznij chociaż od spacerów. Wizyta u dietetyka, który ułoży Ci zdrowy jadłospis będzie dobrym wstępem do chudnięcia. Trzeba tylko chcieć.