Problem z kończynami

napisał/a: Lateralus 2013-09-24 13:52
Witam, mniej więcej od początku wakacji doświadczam dziwnych problemów z kończynami. Początkowo zaczęło się od prawej kończyny dolnej doświadczałem zaburzeń czucia - zarówno chwilowe utraty, jak i dziwne odczucia rozpierania i ucisków szczególnie nasiliło się to raz kiedy musiałem stać kolejno około 3 i 2 godzin w jednym miejscu (jedyny ruch to przenoszenie ciężaru z nogi na nogę). Następnie przeszło to w stan ciągłego jakby zmęczenia nogi jak bym cały czas był po ciężkim treningu na siłowni. W końcu problemu z nogą się w miarę wycofały i przyjęły postać epizodycznych parestezji - coś pomiędzy bólem a nieprzyjemnym łaskotaniem wzdłuż nogi. Niestety gdzieś po kilku tygodniach od rozpoczęcia się problemów z nogą, zacząłem odczuwać drętwienie kończyn górnych - okolice przedramion przy stawach łokciowych, a także rąk. Zaobserwowałem też dziwne tętnienia na kończynach - trochę jakby naczynia, ale np w okolicach bicepsu tętni tak mocno jakby cały biceps tętnił.
Znajomy wykonywał mi podręcznym usg (takim laptopikiem jakby) dopplera nogi i stwierdził, że jak dla niego przepływ jest ok. Pani neurolog wpierw zaleciła wakacje, potem skierowała na oddział neurologi do szpitala (podczas odpoczynku pojawiły sie drętwienia i bóle barku promieniujace po szyi do twarzy). Tam wykonano MRI mózgu i wykluczono na podstawie badania stwardnienie rozsiane + dodatkowo wykonałem przeciwciała na boreliozę i ją też wykluczono.

Obecnie głównie dokuczają mi bóle barku - nie są silne, występują głównie pod wieczór - jeżeli danego dnia wykonywałem jakiś wysiłek, czy też długo się opierałem na ramieniu np czytając książkę to ból jest silniejszy, a także obserwuje wtedy oziębienie ręki i drętwienia + mrowienia. Tętno jest wyczuwalne aczkolwiek w opisanej sytuacji mam wrażenie że jest nieco słabsze... Brałem przez pewien czas tolperis VP (zapisany przez neurolog) ale generalnie kiedy po MRI powiedziano mi, że na obecną chwile wszystko z ich strony jest ok przestałem go brać - i jakość życia nie uległa drastycznej zmianie z tego powodu.

Nie wiem już co mam robić, proszę o jakąś rade...
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-24 14:55
Proszę zrobić badanie Rtg kręgosłupa odcinka szyjnego.Tam powinien tkwić problem.Schorzenia i zmiany kręgosłupa są typowymi objawami jakie u Pana występują.Pozdrawiam.
napisał/a: Lateralus 2013-09-24 20:21
Aha, przepraszam w takim razie uzupełniam:

W wykonanym badaniu RTG odcinka lędźwiowego roto-skolioza lewo-wypukła - po konsultacji z fizjoterapeutami do regularnych ćwiczeń, jednak prawdopodobnie nie jest to przyczyna dolegliwości ze strony k.dolnej ponieważ jest to zmiana niewielka. W odcinku piersiowym i szyjnym brak jakichkolwiek zmian patologicznych.

Wykonano również biochemie: CRP ,kwas moczowy, RF, ASO norma; Morfologia również w normie.
napisał/a: ewka19_88 2013-10-16 17:45
Witam, ja od ponad miesiąca mam podobny problem. Zaczelo się od drętwienia lewej reki, uczucie to przeszlo na lewa czesc twarzy (mrowienie z pulsowaniem). Pojechalam na pogotowie po 2 godzinach takiego stanu. W poczekalni zaczela mi tez dretwiec lewa noga. Zrobili mi badanie moczu i badanie na czucie. Zadnego rtg... bo jestem mloda, zdrowa... w wypisie stwierdzenie: przeciążenie odcinka szyjnego kregoslupa i recepta na ibuprofen 600mg. Chwile miałam spokoj. Jednak dziś w nocy to dziwne uczucie powrocilo. Tabletka nie pomogla. I dalej się mecze. Nie bardzo wiem gdzie powinnam się zglosic. Czy na początek wystarczy wizyta u lekarza rodzinnego?? dodam jeszcze, ze przed tym wszystkim przeszłam zapalenie krtani. Od tamtej pory caly czas kaszle. Czasami tzn. kilka razy dziennie drapie w gardle, mam uczucie uścisku lub raczej ciala obcego w krtani. Zauwazylam tez na szyi lekko jakby opuchnieta okolice krtani wlasnie z lewej strony.