problem z koncentracją i pamięcią

napisał/a: michuu90 2013-09-09 19:28
witam

Od około 4 miesięcy mam problemy z koncentracją i pamięcią. Wszystko zaczęło się od majówki, która była dla mnie zwieńczeniem okresu w którym piłem dużo za dużo - zawsze miałem ponadprzeciętną pamięć, a nagle podczas wyjazdu zacząłem mieć problemy np. z zapamiętywaniem zasad różnych gier albo godzin odjazdu pociągów, kiedy próbowałem coś czytać litery "prześlizgiwały" mi się przed oczami, zacząłem się dziwnie wysławiać (np. miałem tendencję do zastępowania słów innymi, podobnie brzmiącymi). Nie były to objawy które można było zrzucić np. na karb zmęczenia czy stresu - podczas sesji miałem bardzo duże kłopoty, materiał który czytałem po 10 razy po 10 minutach wypadał mi zupełnie z głowy.

Poszedłem z problemem do neurologa, on sprawdził, czy nie miałem żadnego urazu po czym kazał mi przestać pić "na conajmniej miesiąc lub dwa" i przepisał mi opakowanie memotropilu. Leki zużyłem, przerwę od picia zaliczyłem, pomogło dosyć mocno, po 2 miesiącach znowu sobie trochę popiłem przez 2 tygodnie i uznałem że przerwa była za krótka - doszło kolejne 1,5 miesiąca bez alkoholu. 4 miesiące po tamtej majówce czuję się w sumie dobrze, ale z koncentracją i pamięcią mam cały czas problemy - okresowo czuję się bez powodu tak, jakbym spał 2 godziny (wysypiam się dobrze bo mam wakacje) - jestem nieprzytomny, nic co próbuję zapamiętać nie wchodzi mi do głowy. Niepokoi mnie szczególnie korelacja tych objawów z dwoma czynnikami - po pierwsze z porą dnia (rano jest fatalnie, potem im później tym lepiej, z 4-5 godzin przed zaśnięciem robi się w miarę normalnie), po drugie z dietą - strasznie "zamula" mnie cukier (szczególnie rano), z tłustymi rzeczami jest też nienajlepiej - stwierdziłem, że kiedy odżywiam się samymi warzywami i np. chudym twarogiem wszystko bardzo się poprawia. W związku z tym mam pytanie - czy powinienem, poza abstynencją, na coś dodatkowo się przebadać, do jakiego lekarza z tym iść i co mu powiedzieć? Nie zauważyłem żadnych innych objawów

Aha - podczas wizyty w maju przeprowadzono mi badanie krwi. Nie mogę znaleźć wyników, ale była to morfologia, OB i próby wątrobowe - ASPAT, ALAT i lipidogram - wszystkie wskaźniki były w dopuszczalnych granicach, lekarz też nie widział w nich nic niepokojącego. Innych badań nie miałem

dziękuję za ew. pomoc
Michał