Problem z kolanem

napisał/a: no_coment 2007-11-02 12:53
No właśnie nie wiem co mam w tym kolanie... To jest jakby taka grudka, że jak ją dotykam to mi się ona przesuwa w rózne miejsca... W sumie nie powiedzieli mi nic o tym, tylko tyle, że jak mi się to powiększy mam znowu przyjść. Ale ja się tym niepokoję...
Tutaj mam zdjęcia tego:
http://img405.imageshack.us/img405/759/dsc00122yd8.jpg
http://img260.imageshack.us/my.php?imag ... 123gl0.jpg

Jeśli ktoś z wasy wie co to jest, to proszę o odpowiedź. Z góry dzięki.
napisał/a: Ania_204 2007-11-02 21:28
Witam serdecznie.
Gdzie znajduje sie ta "grudka"? Z przodu kolana, gdzies koło rzepki, czy może gdzieś z tyłu kolana,w dole podkolanowym... Niestety z tych zdjeć z usg trudno sie domyśleć jaka to okolica. Najlepiej jak sie od razu robi usg i dokładnie ocenia miejsce.
Przypuszczam,że może być to tłuszczak... Z reguły nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, ale może urosnąc i zacząć przeszkadzać.
Dlatego lekarz stwierdził,że jak sie powiekszy to wtedy trzeba iść do niego.
Pozdrawiam. Życzę zdrowia.
napisał/a: no_coment 2007-11-03 11:43
No właśnie to coś się znajduje z przodu kolana, tak..mniej więcej koło rzepki. No już mi własnie niekiedy zaczyna przeszkadzać, kiedy klękam to mnie to boli... A czy ten tłuszczak jest groźny?
napisał/a: Ania_204 2007-11-03 14:26
Witam.
Tłuszczak jest nietypowym niezłośliwym guzem. Wychodzi z dojrzałej tkanki tłuszczowej. Tłuszczaki nie są groźne. Jeśli przeszkadzają to można je usnąć.
Pozdrawiam. Życzę zdrowia.
napisał/a: martulka2801 2007-11-22 20:53
Też mam taką jak ja to nazywam "kulkę" w kolanie... Lekarze niewiedzą co to jest, łaziłam kilka lat temu od lekarza, do lekarza i nic....Jedni myśleli ze mam wodę w kolanie i ją odsysali, ale to nie to, drudzy ze to jakieś zapalenie i łaziłam po reumatologach dobre parę lat, chirurg dał ino jakieś leki i to odsysanie i tyle...teraz dałam sobie z tym spokój, chociaż mnie to irytuje...Mam teraz 17 lat a zauważyłam to kulkę w wieku 13, po lekcji wf tak jakoś dotknęłam kolana i normalnie szok przeżyłam:) A też możesz nią tak ładnie ruszać?? Boże jak widzi to moje ruszanie przyjaciółka od razu wymiotuje...też miałam usg robione i rtg ale tych wyników nie mam jakiś lekarz se je zostawił nie wiem dlaczego?:) Pozdrawiam, MaRTA
P.S Daj proszę znać jak coś będziesz wiedział, może sie jeszcze raz przejdę po lekarzach
napisał/a: amelka113 2011-08-28 20:26
To okropne, kiedy boli kolano;/ Z każdym krokiem trzeba uważać, a o spacerach najlepiej zapomnieć... Dobrze, że niektórym chociaż rehabilitacje pomagają, bo niektórzy nie mają tego szczęścia...:(((
napisał/a: martulka2801 2011-08-29 07:01
Ten post był z 2007 roku Zmieniło się tyle, że w czerwcu tego roku przeszłam operacje kolana. Mam nadzieje, że teraz będzie wszystko dobrze Pozdrawiam, zdrowia życzę!:)
napisał/a: amelka113 2011-09-03 09:13
Hej! Moim marzeniem jest mieć znów sprawne kolano... Chciałabym móc wyjść z domu wiedząc, że w czasie spaceru czy wizyty u znajomych nie zacznie mnie boleć... Kiedy miałam 18 lat spadłam z kilku schodów. Pech chciała że akurat niefortunnie upadłam na prawe kolano... Od tego momentu zaczęły się maratony po lekarzach, chirurgach, ortopedach... Pojechałam w zeszłe wakacje na całe dwa tygodnie rehabilitacji do Łeby... Było naprawdę cudownie, dawno nie byłam nad morzem, chyba ostatnio w gimnazjum, piękny ten nasz Bałtyk!!!
W ośrodku miałam dużo zabiegów i masaży, dobrze wypoczęłam i czułam się naprawdę świetnie, jednak znów po kilku tygodniach straszny ból wrócił, chyba będę musiała znowu się przejechać nad morze albo w góry...
Gdyby ktoś był zainteresowany to podaję linka do strony biura z którego byłam na rehabilitacjach, dodatkowo mają teraz konkurs w którym można wygrać bon dla dwóch osób o wartości 300zł. www.patrona.pl/konkurs pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!!!