Problem z kolanem

napisał/a: plech1 2007-08-27 19:08
Witam! Wczoraj wywaliłem się na motorze przy 60km/h na polnej drodze. Nic mi się wielkiego nie stało tylko sie pozdzierałem. Martwi mnie jednak ból w kolanie oraz opuchlizna. Nie wiem czy isc do lekarza, poniewaz mysle ze sobie je mocno stluklem. Ale zobacze co sie bedzie dziac przez następne dni. Jak myślicie czy to tylko zwykle stluczenie? Kolanem moge ruszac tylko go nie moge do samego konca zgiąć. Kiedy nie ruszam kolanem to nie czuje bolu, jednak gdy tylko stane na nim odrazu mnie boli. Pomożcie Pozdrawiam!
napisał/a: Meredith1 2007-08-27 19:51
Witam! :) może mieć Pan wodę w kolanie :( ;( a słyszałam,że jak ja sie sciaga to bardzo boli ;(
napisał/a: Christine1 2007-08-27 21:08
Po każdym wypadku drogowym (choćby najdrobniejszym), poszkodowanego powinien obejrzeć lekarz. Radziłabym udać się na ostry dyżur chirurgiczny.
napisał/a: Ania_204 2007-08-27 22:01
Witam. Tak jak już Meredith stwierdziła, zaczął sie zbierać płyn w stawie. Konieczna byłaby wizyta na ostrym, bądz u ortopedy. Gdy boli podczas obciązania to ym bardziej wskazana jest wizyta u specjalisty. Pozdrawiam. Życzę zdrowia.
napisał/a: plech1 2007-08-28 08:26
Witam, wstaje dzisiaj rano z przekonaniem ze jak tlylko stane na to kolano to poczuje ból. Az tu nagle ból sie zmniejszył o wiele. Nie czuje juz bolu podczas obciazania. Mysle ze moge spokojnie czekac az mnie przestanie bolec. A i opuchlizna sie zmniejszyła. Pozdrawiam
napisał/a: Ania_204 2007-08-28 15:41
Witam.
Skoro sie zmienjszył to dobrze, ale powinien pan pójść do lekarza. Choc nawet rutynowo. Można robić zimne okłady na kolano,wtedy zmniejszy sie obrzęk i ból-choć jest pewnie niewielki. Płyn może sie wchłonąc,dlatego zmniejsza sie obrzęk. Okłady nie zaszkodzą. Pozdrawiam. Życzę zdrowia.
napisał/a: plech1 2007-08-28 21:55
Dzieki. Tylko co mam przykładać Lód czy zimny ręcznik?
napisał/a: NimfaBlotna 2007-08-28 22:24
bez znaczenia, co przyjemniejsze :) Moze byc zimny recznik z lodem w srodku
pamietaj tylko zeby nie przykladac lodu bezposrednio na skore - owin go czyms (mozna spowodowac odmrozenie) i nie przekraczac 15-20 min (z tego samego powodu). Za to mozna robic taki oklad co 2-3 godz.