Problem z jelitami?

napisał/a: Cryspi 2017-05-01 16:17
Witam
To nie pierwsze forum, na którym o tym piszę.
Problem trwa od wielu miesięcy, byłem u wielu lekarzy i większość faszeruje mnie tabletkami na ZJD, które szczerze mówiąc mało mi pomagają.
Zacznę od tego kiedy zauważyłem problem.
Zaczęło się od nieświeżego oddechu. Byłem przekonany, że to wina mojego niezbyt zadbanego uzębienia. Gdy jednak zaleczyłem większość ubytków w zębach problem pozostał. Udałem się więc do lekarza. Wiadomo jak to lekarz rodzinny. Bez badania stwierdziła że to może stres, może co innego i tabletki na halitoze.
Tabletki chwilowy efekt.
Zrezygnowany przywyknąłem do tego. Nauczyłem się nie rozmawiac twarzą w twarz i mieć zawszę w pogotowiu gumy do żucia.
Potem zacząłem odczuwać bóle w splocie słonecznym. Raz słabsze, raz dosyć mocne.
Ja jak to ja od razu zapytałem Dr. Google o co chodzi. Tam czytam "Rak". Dwie noce nieprzespane i do lekarza.
-To pewnie nic takiego - słowa Pani doktor.
O dziwo przeszło i nie czuje już tego bólu do dnia dzisiejszego.
Potem dopiero się zaczęło. Poszedłem z przyjacielem na spacer. W pewnym momencie dostałem super mega bólu w prawym podżebrzu. Tak jakby kolka ale 300 razy silniejsza. Zginało mnie z bólu. Myślałem, że pękło mi coś w środku.
Po jakiś 15-20 minutach przeszło tak szybko ja się pojawiło.
Skoro przeszło to stwierdziłem że może gazy albo coś. Sam szukałem sobie usprawiedliwienia.
Później zaczęło się coś co odczuwam od jakiś 3 lat (mam 22lata). Uczucie ucisku, trzymacia, wciskania palcy, nie potrafie tego nazwać choć najbliżej temu do ucisku. Odczuwam to w prawym boku jakieś 3 cm pod linią żeber. Jest to tak frustrujące uczucie, że sobie nie wyobrażacie.
Odczuwam to praktycznie cały czas z wyjątkiem, gdy położę się na prawym boku. Niekiedy te uczucie jakby zsuwało się w dół. Nadal jest po prawej stronie ale na linii pępka, a jeszcze innym razem zamiast tego uczucia kłuje mnie w prawym dolnym odcinku tam gdzie wyrostek.
Do tego mam wzdęcia, ciągle śmierdzące gazy, przelewa mi się w brzuchu i niekiedy burczą mi jelita (i te miejsce w którym czuję ucisk też).
Najbardziej niepokojącym mnie objawem, które w sumie skusiło mnie na odwiedziny u gastrologa są stolce.
Zacznę od tego, że niekiedy potrafię oddać 3 dziennie a niekiedy 1.
Mają różną konsystencję od przypominającej budyń, po grudkowate, po bardzo cienkie, niekiedy wyjdą normalne, innym razem jak pianka do okien.
Byłem u gastrologa. Wymacał mi brzuch, wsadził palec do tyłka sprawdzić czy jest krew.
Zrobił mi gastroskopię. Nie wyszło nic takiego poza refluksem żołądka. Czy refluks może dawać takie objawy??
Kazał zrobić markery, wyszły ok, krew, mocz ok.
Wstawie wam zdjęcia.
Co sądzicie? Miał ktoś coś takiego? Błagam o pomoc...