problem z ginekomastią

napisał/a: user26 2014-10-23 23:09
Witam. Jestem nowym uzytkownikiem tego forum.

Mam 26 lat i zmagam sie z ginekomastia. Jest to zapewne ginekomasta pierwszego stopnia (lekko powiekszone sutki). Przez pierwsze kilka lat ignorowalem ginekomastie majac nadzieje ze wszystko samo sie ureguluje. Niestety, problem nadal wystepuje. Nie powieksza sie ale tez nie zmniejsza sie. Cwicze na silowni juz od kilku lat dletgo zalezy mi na moim wygladzie. Jestem osoba dosc chuda (widac miesnie brzucha) dlatego ginekomasta w polaczeniu z moja budowa ciala wyglada bynajmniej glupio. Postanowilem pozbyc sie ginekomastii droga hirurgiczna.
I tu pojawiaja sie moje pytania do osob ktore juz czegos takiego doswiadczyly/znaja sie na temacie:

1. Jedna z moich obaw po usunieciu ginekomastii jest powiekszenie sie sutkow i obwisla skora. W tej chwili sutki sa wypukle a skora napieta (z powodu ginekomastii). W momencie gdy ginekomastia zostanie wycieta zakladam ze sutki beda plaskie a skory bedzie nadmiar w porownaniu do masy pod skora. Obawiam sie ze to zwiekszy ich objetosc w porownaniu do stanu z przed ginekomastii. Skora w okolicach moze stac sie obwisla. Czy moje obawy sa sluszne?

2. Czytalem gdzies, ze po operacji nie powinno sie cwiczyc az do 3 miesiacy. Nie wyobrazam sobie tego. Czy to prawda? Jesli tak to dlaczego? Przepraszam za moja ignorancje ale nigdy nie bylem poddany operacji.

3. Czytalem rowniez, ze po operacji wskazane jest noszenie jakiegos pasa uciskowego. Po co? Czy jest to konieczne?

4. Ile kosztuje taka operacja? Wiem ze ceny roznia sie w zaleznosci od placowki medycznej z tym ze na forach ludzie zazwyczaj mowia o 2000 - 3000zl podczas gdy na stronach placowek medycznych ceny wachaja sie zazwyczaj od 4000 do 6000zl.

5. Jakie badania musze przejsc zeby moc przystapic do hirurgii i czy sa one konieczne?

6. Czy w miejscach ciecia zostaja blizny?

7. Czy ktos moze polecic dobre centra medyczne ktore zajmuja sie usuwaniem ginekomastii w Poznaniu? (najlepiej takie w ktorych moge tez zrobic badania ktore do tej operacji mnie dopuszcza)
napisał/a: galazka11 2015-05-28 09:03
Jak masz ginekomastię mała to Ci się to szybko wyrówna. Lista badan dosyć długa ale to usg plus reszta z krwi. Jak masz małą ginekomastię to może tylko liposukcja będzie Ci potrzebna. Albo samo usunięcie gruczołu tylko po tym przygotuj się, ze boli przez kilka dni.
Ja przeszedłem przez piekło ginekomastii. U mnie przerosty były tak duże, że potrzebne nawet było dwukrotne zmniejszanie sutków. U mnie kwalifikacja do zabiegu powinna być już w wieku 15 lat bo już wtedy było wiadomo że nic się nie da z tym zrobić ale musiało minąć kolejne 15 żebym się na to zdecydował. Większość przerostów, które widzałem w sieci to nic w porównaniu do tego co ja miałem. Zwiedziłem chyba połowę wszystkich gabinetów endokrynologów w warszawie i większość odsyłała na konsultację do chirurgów plastycznych. Więc zacząłem marsz po gabinetach chirurgów plastycznych. Wkońcu trafiłem na dr Dębskiego Tomasza, który podszedł do mnie w taki sposób, że wiedziałem, że u niego to zrobię. Przed zabiegiem byłem u niego na 2 wizytach i na każdej namawiał mnie na skorzystanie ze ścieżki nfz, że bez sensu żebym płacił za zabieg, że to duża wada i każdy to zakwalifikuje itd. ale ja nie chciałem czekać. Obalił mity z trzyletnimi kolejkami na nfz i ze stażystami robiącymi najtrudniejsze operacje. Ja jednak nie chciałem czekać nawet kilku miesięcy więc się na nfz nie zdecydowałem. Moja rada - nie trac czasu i pieniędzy na endokrynologów tylko idz od razu do chirurga plastycznego. I nie marnuj życia na kompleksy!!!
patryszja33
napisał/a: patryszja33 2017-07-02 23:22
Mój mąż miał ten sam problem i endokrynolodzy tylko go zbywali, przedłużali leczenie totalnie bez sensu. Lepiej od razu uiść do chirurga plastycznego, który powie na czym się stoi. Polecam specjalistów ze szpitala Lux Medu na Puławskiej w Warszawie, tam miał zabieg mąż i możemy z czystym sumieniem polecić to miejsce.
napisał/a: polli_ 2017-07-14 13:43
Mój brat miał problem z ginekomastią po długim okresie zażywania sterydów i chirurg, który go konsultował zalecił liposukcję. Wcześniej zrobili mu badania laboratoryjne i USG piersi, Cała operacja była w Warszawskim Lux Medzie na Puławskiej, trwała około 2 godzin, a później musiał jeszcze zostać w szpitalu dwie doby. Jeżeli chodzi o okres po operacji, wygląda to podobnie jak przy operacji piersi u kobiet- wysiłek jest bardzo ograniczony, ale prawda jest taka, że zrobili mu to bardzo profesjonalnie i uważam, że decydując się na inwazyjne zabiegi redukujące ginekomastię, warto wybrać sprawdzoną placówkę medyczną. Tylko profesjonalnie wykonana liposukcja czy resekcja gruczołu piersiowego u mężczyzny pozwala osiągnąć zadowalające efekty i jest w 100% bezpieczna- dlatego polecam Ci się udać do Lux Medu, na pewno będziesz w dobrych rękach!