Problem z gardłem

napisał/a: adam 43 2015-02-22 01:33
Witam, jakiś czas temu miałem problem z gardłem a mianowicie czuję tak jakby coś mi tam zalegało (jakby flegma ale bardzie w górnych drogach oddechowych), do tego nieprzyjemny smak w ustach + język w osadzie, szczególnie z tyłu (tam trudno go czyścić). Byłem u dentysty, mówił, że osad to nie grzyb, byłem u zwykłego lekarza - diagnoza - przekrwione gardło, standard antybiotyk i syropy wykrztuśne i rozrzedzające i coś na gardło. Nie pomogło, (oprócz czyściutkiego języka - z czego się bardzo cieszyłem przez kilka dni) jednak samo przeszło w końcu po 2 miesiącach, teraz powróciło... Dziwne jest to, że nie boli mnie gardło, nie mam kataru oraz czego bym nie zażywał nie kaszle. Co to może być i co brać na to?
napisał/a: Adra92 2015-02-25 18:42
Hej. Masz bardzo podobne objawy do moich. Czy flegma jest żółto-zielona ? Zrób koniecznie wymaz z gardła w kierunku bakterii.
napisał/a: Norweg1 2015-02-26 21:54
Też tak może być że jakieś bakteryjki sobie siedzą i nie chcą się wynieść :P A tak zapytam palicie papierosy? Bardzo często coś co nie jest wyjaśnione zaczyna się od papierosów, czyli kaszel, flegma, suchość w gardle itp itd, czasami przyczyna może być prostsza niż nam się wydaje.........
napisał/a: Adra92 2015-02-26 23:22
Ja nie palę i nigdy nie paliłam nałogowo (podpalania na imprezach w szkole średniej nie liczę :P). Mam 23 lata, odżywiam się zdrowo, dbam o siebie, jedyne co to trochę przesadzam z lekami i od tego zaczął się mój problem, który szczegółowo opisałam w oddzielnym wątku..