Problem z gardłem !!

napisał/a: zbyszek14 2007-11-10 23:25
Witam !
Od ponad roku mam problemy z gardłem tzn. tak jakby uczucie ze coś mi zalega w gardle.
Gdy byłem pierwszy raz u lekarza stwierdził On, że to uczucie związane jest ze stresem przepisał mi lek Sedomix na uspokojenie jednak to nie pomogło. Po następnej wizycie u lekarza dostałem skierowanie do laryngologa jednak po obejrzeniu gardła laryngolog stwierdził że nic tam nie ma, że wszystko jest OK. Przed 4 tygodniami dolegliwości powiększyły się tzn. uczucie ciała obcego coraz bardziej mi przeszkadza do tego pojawił się problem śliny, która ma taki dziwny smak jakby słony i czasami jest bardzo gęsta i biała o bardzo nie przyjemnym zapachu.Uczcie ciała obcego i śliny zwiększa się po picu alkoholu na drugi dzień kiedy mam kaca. Te dolegliwości przeszkadzają mi na tyle ze nie mogę w nocy spać zasypiam bardzo późno i rana budzę się nie wypoczęty. 3 Dni temu znów się wybrałem do lekarza który po obejrzeniu gardła stwierdził że wszystko jest w porządku, ale na wszelki wypadek dał mi skierowanie na badanie krwi OB i CRP i skierowanie do laryngologa. (Na badania dopiero sie będę wybierał w poniedziałek). Czasami jeszcze ma uczucie pieczenia w okolicy żołądka, ale od ponad tygodnia nie miałem już tej dolegliwości .Pieczenie jest krótko trwałe ok 30 sek. występuje kilka razy dziennie
Może ktoś ma podobny problem ?
Prosił bym również o rade co mam dalej robić żeby pozbył się tych dolegliwości.
I prosił bym o diagnozę co może by powodem tych dolegliwości.
Z góry DZIĘKUJE.
napisał/a: immani 2007-11-11 16:05
Witaj.
Mam podobny problem, i pytałam już lekarza ( tu na forum) o poradę okazało się że, kiedy miewa się częste infekcje migdałków (a ja takie miewam, w zasadzie cały czas mam stan zapalny gardła:(powstają zbliznowacenia na nich, tak zwane KAWERNY w których osadzają się resztki jedzenia i wydzieliny z gardła co powoduje nieprzyjemny zapach i uczucie zalegania ciala obcego w gardle. Niestety leczy się to operacyjnie( trzeba usunać migdały).
Ja to uczycie ciała obcego w gardle zauważyłam kilka lat temu, zawsze nasilało się podczas infekcji gardła i kiedy migdały były mocno powiększone zajrzałam sobie do gardła i zauważyłam z przerażeniem że na migdałach mam otwory w których jest wydzielina biało żółtawa o konsystencji coś jak gdyby "ugotowana fasola" drapało mnie to w gardło i dławiło:( ochyda
Mam nadzieję ze choć odrobinę pomogłam:)))
napisał/a: Peter 2007-11-11 18:53
Zbyszek - taki problem moze być takze od refluksu i nadkwasoty. Sugerują to opisane przez Ciebie objawy pieczenia w okolicy żółądka. Wskazana także wizyta u gastrologa lub internisty.
napisał/a: zbyszek14 2007-11-13 22:34
Tak ale objawy pieczenia w okolicy żołądka pojawiły sie kilka tygodni temu, a uczucie ciała obcego mam od ponad roku . A poza tym objawy pieczenia ustąpiły już od kilku dni mam z ty spokój. Gdy dotykam gardła z prawej strony u góry czuję taką jakby grubszą "żyłę" lekarz pierwszego kontaktu stwierdził że w tej okoli mam powiększone pojedyncze wiązadła chłonne.
napisał/a: Peter 2007-11-14 07:42
Te dodatkowe informacje trochę dają inny pogląd na sprawę. Wygląda na to, że masz lub miałeś infekcję wirusową (stąd powięksone węzły chłonne) lub niedoleczoną infekcję bakteryjną.
Można rozważyć leczenie antybiotykiem np. Ospen + Groprinosin.
Z homeopatyków polecałbym Lymphomyosot.
napisał/a: zbyszek14 2007-11-15 23:16
Miałbym takie jedno zasadnicze pytanie. Czy to może by groźna choroba np. typu rak ?
napisał/a: cez 2007-11-16 19:59
spróbuj pić len kilka razy dzienie zaparzany wg przepisu na opakowaniu(nie mielony) oraz pryskaj do nosa 3-4x dziennie preparat Solik complex (bez recepty w aptece) Jest szansa na poprawę po kilku dniach stosowania
napisał/a: ArniZG 2008-01-17 09:02
I co pomoglo to picie lnu i pryskanie ? ja mam identyczne objawy co Zbyszek dokladnie wszystko to samo i tez nie wiem jak sobie z tym radzic mecze sie juz z 2lata z tym czasem jest tak ze objawy ustepuja i wszystko jest ok by po kilku dniach powrocic znow jesli ktos cos wie na ten temat bardzo prosze o pomoc