problem z gardłem

napisał/a: olek1770 2009-07-03 09:01
Witam.

Od dłuższego czasu mam problem z gardłem tzn, od kąd pamiętam zawsze spływało mi coś po ścianie gardła i musiałem to odchrzakiwac raz było tego wiecej czasem wogóle ale zazwyczaj było , jakies 2-3 lata temu po zjedzeniu loda dostałem strasznej anginy , ogromny ból , poźniej przez jakiś czas łapało mnie coś jakby mini anginy odczuwałem kłucie w migdałkach a jakis 1,5 roku temu kiedy myslałem ze znowu mnie dopadła angina okazało sie zr to ogromna afta na migdale i od roku powiedzmy mam z tym spokój jednak czasem mam chore gardło , dodatkowo robią mi się takie białe śmierdzące naloty na migdałkach które jestem w stanie oderwać językiem , odczuwam suchośc w gardle i lewy migdał jest jakby powiększony wyglada to tak jakby był troszke podniesiony tzn. prawy migdał przylega prawie do gardła a lewy jest tak ze moge pod niego spokojnie wsunac jezyk i oto wreszcie mije pytanie , zauwazylem jakis rok temu ze mam powiekszone wezly , ostatnio zrobilem usg i sie okazało ze jest ich całkiem sporo w gardle i podzuchwa i jeden mały nadobojczykiem , czy to moze byc od tego nieszczesnego gardła ??