Problem z diagnozą - prośba o interpretację wyników.

napisał/a: lila19861 2014-11-11 14:37
Witam,
Mam 28 lat. Od 3 lat jestem obserwowana w kierunku RZS. Moja historia z bólami stawów zaczęła się prawdopodobnie od przebytego złamania wyrostka łokciowego w 2008 r. Niestety łokieć nie odzyskał dawnej sprawności i toczy się w nim wciąż stan zapalny. Po wielu konsultacjach z różnymi ortopedami, mój łokieć kwalifikuje się jedynie do endoprotezy, inne operacje już nic nie pomogą.
Oprócz wyżej wspomnianego stawu łokciowego, od trzech lat puchną regularnie duże stawy: barki, kolana, stawy biodrowe i skokowe. Od dwóch lat wciąż utrzymuje się obrzęk lewej kostki, natomiast od pół roku zauważyłam silne obrzęki prawej ręki, uniemożliwiające mi codzienne obowiązki. Są to zmiany asymetryczne. Bóle trwają od kilku dni do tygodnia lub dłużej, towarzyszy im opuchlizna i zaczerwienie zajętego stawu, osłabienie (niska temp. ciała zazwyczaj 35,5 stopni) i często nocne zimne poty. Nie mogę przytyć odkąd pojawiły się te problemy, ważę zaledwie 47 kg przy wzroście 170cm. Mam też częsty problem z nawracającymi infekcjami gardła i powiększonymi węzłami chłonnymi. Nie mam charakterystycznej dla RZS „sztywności porannej”.
Od niedawna jestem pod obserwacją pani reumatolog z Instytutu Reumatologii na Spartańskiej. Po obejrzeniu wyników z 2011 r:

-RF >200,00 RU/ml –wartości prawidłowe
napisał/a: Konstans 2014-11-12 10:28
Hej,
masz silny stan zapalny. Dlaczego tyle zwlekałaś, by podjąc odpowiednie kroki?
Wyjdziesz z tego - owszem ale będzie to wymagało od Ciebie samozaparcia.
Musisz przejśc na dietę eliminacyjną, czyli kategorycznie wyrzucić z menu nabiał, gluten, wszelkie przetworzone produkty, soję, cukier, zboża.
Jeść powinnas nieco zmodyfikowane paleo - czyli dużo warzyw, trochę owoców, zdrowe tłuszcze (masło, olej lniany i kokosowy, oliwa z oliwek, awokado, smalec), trochę białka (ryby, mięso, jajka). To powinno stanowić podstawę Twojego jedzenia.
A potem bym przeszła na jeszcze bardziej restrykcyjną dietę, składającą się z samych warzyw i tłuszczu.

Co jesz?
Pozdrawiam :)
napisał/a: lila19861 2014-11-12 19:17
Hej,

Dzięki za odpowiedź. Z tym stanem zapalnym, to wiem, że nie jest dobrze. Piszesz, dlaczego tak długo zwlekałam? Leczę się od kilku lat i wciąż miałam i mam ten stan zapalny, chociaż OB i CRP nie są aż takie wysokie, a czuję się fatalnie...
Jeśli chodzi o dietę, to wiem, że ma ogromny wpływ na stan organizmu, chociaż do tej pory, nie usłyszałam od żadnego reumatologa, że tak właściwie jest.
Swego czasu odstawiłam prawie wszystko, nabiał, mięso, pieczywo, cukier -żywiłam się tylko kaszami, warzywami i owocami... i czułam się lepiej. Po jakimś czasie powróciłam do starych nawyków, ale wciąż jem bardzo mało mięsa i nabiału, pieczywo jem ciemne, a stawy nadal puchną i choroba atakuje....

Pozdrawiam serdecznie:)
napisał/a: Konstans 2014-11-13 08:47
Pieczywo również zakwasza.
W ogóle nie ma różnicy między ciemnym a jasnym - to gluten tak samo szkodliwy.
Posłuchaj i zapamiętaj - w chorobach z autoagresji nie ma miejsca na gluten ani nabiał !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Musisz odkwasić organizm a stan zapalny się cofnie.
i jeśli do tej pory nie usłyszałaś, z eza zły stan zdrowia w 99% odpowiada nieodpowiedni dieta - to znaczy, ze źle szukałaś. Lekarze to już zupełnie inna historia. Od nich tego nie usłyszysz, bo im zależy na blokowaniu Cię lekami o podłożu sterydowym (bo w Twoim wypadku tylko takie jeszcze ciut przynoszą ulgę). Jednak nie leczą. I w tym tkwi problem.
Wyleczy Cię dieta zasadowa i suplementy przeciwzapalne.
Ciesz się, ze tu trafiłaś. Możesz sobie jeszcze pomóc :)
Pozdrawiam :)