Problem z czytaniem ze zrozumieniem

napisał/a: marcinek9995 2009-11-08 16:27
Witam.
Mam 14 lat .Czytam tekst kilkakrotnie i nic nie pamietam .Bardzo przeszkadza mi to w nauce.
Gdy czytam lektury zajmuje mi to bardzo dużo czasu.Ksiązki musze czytać kilkakrotnie by cokolwiek z nich wiedzieć.Ostatnio miałem przeczytać "krzyżaków" .Przeczytałem do 150 strony i nic nie wiedziałem .
Jestem tagże Dyslektykiem.Pewnie zrobiłem dużo błędów ortograficznych. Przepraszam za nie.
napisał/a: terry323 2010-01-03 00:48
Może jeszcze to czytasz, ale moim zdaniem po prostu nie skupiasz się an teście, a w tym może pomoc Ci joga (ta brzmi trywialnie ale tak jest) albo codzienne ćwiczenie czytania, poprzez czytanie publicystyki(gazeta Wyborcza itp) bo wtedy się będziesz skupiał i będziesz więcej pamiętał:)
Ale to jest tylko Moja rada, bo miałem tak samo :)
napisał/a: Vattier 2010-01-03 02:30
No cóż, może Cię to pocieszy, że wielu młodych ludzi ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. Swoją drogą jakbym miał teraz czytać "Krzyżaków", to też bym nic z tego nie wyniósł. :P Moja rada: czytaj więcej, szczególnie trudnych tekstów (popularno-naukowe, naukowe, etc).
napisał/a: pantr 2010-03-22 16:24
Przed podjęciem mojej ostatniej pracy byłem na szkoleniu organizowanym przez moją firmę. Mówiono na nim między innymi o problemie koncentracji podczas czytania instrukcji. Wyjaśniono nam (uczestnikom), że poczucie "pustki" w głowie występujące po przeczytaniu kawałka tekstu wiąże się z niezrozumieniem co najmniej jednego ze słów, które było w nim zawarte. Dla poprawnego "przebiegu" procesu czytania czegokolwiek potrzebny będzie słownik języka polskiego. Jeżeli w pewnym momencie czytania jakiegoś tekstu pojawi się uczucie niezrozumienia wracamy do momentu w którym treść czytanej przez nas kwestii jest dla nas zrozumiała. Powodzenia.