Problem z cera oraz swedzenie skory na calym ciele

napisał/a: Brilly23 2017-04-25 16:44
Witam serdecznie mam 23 lata i borykam sie z 2 problemami ktore juz nie daja mi spokoju mianowicie:
-Zaczne od cery; problem z nosem oraz okolicami czyli policzki wagry wagry i jeszcze raz wagry nie znam drugiej osoby ktora by tak miala jak ja... probowalem juz wszystkiego nic nie pomaga, chodzilem do kosmetyczki bylo lepiej ale znow wracalo (kosmetyczka zasugerowala ze moze mam problemy z tarczyca bo ona tu niczego nie widzi) skora strasznie jest tlusta przejade tylko palcem i wszystko mam upackane...kosmetyczka powiedziala ze to wina tego ze nie stosuje kremu nawilzajacego (nie lubie nie uzywam) zalecila dobry krem , kupilem go ale szczerze poprawy nie widze. Po prysznicu zawsze mam problem z nosem skora mi doslownie schodzi kiepsko to wyglada i kiepsko tak wyjsc do ludzi.

-swedzi mnie cale cialo punktowo raz tu raz tam uczucie jakby chodzilo mi cos pod skora. Nie mam zadnych zmian skornych na ciele wszystko jest ladne jedynie jakies pojedyncze wypryski na ramionach na karku na klatce ale to raczej rzadkosc.

Nie wiem za bardzo co z tym robic... dodam tylko nie wiem czy to cos zmieni jestem po dwoch antybiotykach (gronkowiec w nosie) i dalej go chyba mam bo znowu cos wyszlo oraz na 99% mam nuzenca (demodex) mama oraz tata go maja, ja mam wszystkie objawy ktore tez nie daja mi spokoju, po przebudzeniu doslownie sklejone zaropiale oczy rzesy pieka uczucie piasku , zadne krople nie pomagaja (tylko chwilowo)

Nie mam na nic sily najchetniej lezalbym w lozku caly dzien... Strasznie mnie juz to zalamuje bo nie wiem co mam z tym zrobic... Wydaje tylko pieniadze na lekarzy i wiecej dowiaduje sie samemu lub z forum niz od nich.

Prosilbym o jakies nakierowanie do kogo sie udac pod jakim katem patrzec. Z gory dziekuje za jakie kolwiek wskazowki.
napisał/a: Andzrej 2017-04-25 22:17
Dietą można ograniczyć wydzielanie łoju. Podstawa to nie jeść: cukru, chleba, makaronów czyli glutenu, ziemniaków, kasz czyli skrobi.
Jeść za to więcej mięsa i się ruszać.
Tauryna i metionina to aminokwasy, które znacznie ograniczają wydzielanie łoju. Mozna je stosować z umiarem z witaminami z grupy B.
Z kremów polecam kupić u weterynarza szwajcarski krem Eutra Tetina, bardzo tani i bardzo dobry krem regenerujący skórę.
napisał/a: Brilly23 2017-04-25 23:41
Dziekuje za odpowiedz napewno sprawdze ten krem. Co do tych aminokwasow oraz witamin z grupy b czy moglbym prosic o polecenie (w wiadomosci prywatnej) czegos konkretnego? Zaczalem pic duzo wody, wody borjomi, herbat mietowa/zielona/czystek/czarna, pieczywo ograniczone do minimum jedynie bulki z dobrej piekarni (nie sieciowki), ziemniakow nie jem, co zamiast makaronu oraz kaszy? Takim podstawowym moim posilkiem to napewno jest omlet z calych jaj + owsianka i do tego banan.
napisał/a: kiermaszka 2017-08-30 15:50
wiesz co, cerę tłustą też należy nawilżać, ale oczywiście nie tak samo jak cerę suchą. Wypróbuj matujący hydrożel od eveline. Ma lekką formułę, nie przeciąża skóry, a do tego dobrze matuje. Kosztuje jakieś 10-15zł – wydaje mi się to niedużo więc warto wypróbować. U mnie się sprawdza. Sama mam cerę tłustą, ale nie mogłam dobrać odpowiedniego kremu który przy efekcie matu przy okazji nie ściągał mi skóry. Tutaj nie ma tego problemu
mali_lali
napisał/a: mali_lali 2017-09-11 13:12
Swędzenie skóry u mnie pokonała emulsja LIpikar od La Roche Possay dostępna w aptekach. Głęboko nawilża skórę, poprawia jej elastyczność, łagodzi uczucie napięcia i swędzenia. Kosmetyk nie zawiera parabenów i ma hipoalergiczną formułę co ważne w przypadku wrażliwej, nawet bardzo delikatnej skóry.
napisał/a: lollypop_1 2017-12-31 09:32
Miałam również skórę suchą i swędzącą na całym ciele u mnie pomógł żel i balsam Elodermu to emolinety więc nie uczulają, a dają efekt długotrwałego nawilżenia.