Problem z bólem jądra

napisał/a: lucki13 2014-09-14 10:28
Witam, gdy obudziłem się rano poczułem silny ból prawego jądra. Stało się to całkowicie nagle, dzień wcześniej czułem się zupełnie normalnie. Po dwóch dniach ból ten stał się znacznie mniejszy jednak jądro napuchło. Po tygodniu już jakby trochę ta opuchlizna zeszła ale jądro wciąż boli, szczególnie przeszkadza to przy chodzeniu, sprawia mi wiele trudności. Co to może być? Skąd tak nagle się wzięło, mam 19 lat, i jak zmniejszyć tą opuchliznę
napisał/a: Arvi 2014-09-30 20:48
Możliwe że do przepuklina - trzeba wtedy iść na zabieg.
napisał/a: c62 2014-10-07 22:07
Tylko i wyłącznie USG jąder powie Ci co się tam dzieje bo przyczyn może być wiele.
napisał/a: Wojartek 2014-12-10 16:02
Wyczułem na swoim jądrze taką malutką przesuwającą się kuleczkę, czasami to jądra mnie tak rwie (jest to uczucie chwilowe) obok tej kulki jest jeszcze jedna taka mniejsza nieprzesuwająca się. Jądra wyglądają ogólnie okej, są miękkie. Zlokalizowane jest to w górnej części jądra.
Czy to coś poważnego?
napisał/a: Wojartek 2014-12-10 18:10
Dodam jeszcze, że ta przesuwająca się malutka kulka znajduje się w gónrej części jądra, obok jest taka nieprzesuwająca się troszkę mniejsza - taka sama nieprzesuwająca jest też na drugim jądrze.
napisał/a: Amadeusz10 2014-12-10 18:14
Jeżeli ból jądra jest spowodowany uderzeniem mechanicznym, to pomoże jego ochłodzenie. Jeżeli natomiast nie, to należy iść do urologa. Nie ma co zwlekać, bo czas jest bardzo ważny. Może to być jakaś infekcja lub proces. Jeżeli nie mamy pieniędzy to pozostaje iść do lekarza rodzinnego i prosić go o skierowanie do urologa. Lekarza nie ma się co bać. On nie gryzie i nikomu nie powie, bo obowiązuje go tajemnica lekarska. I na pewno niczym go nie zaskoczysz, czy zadziwisz, bo co on takich rzeczy się na oglądał, to jego. Urolog zapewne będzie chciał obejrzeć. Lekarzowi rodzinnemu wystarczy zapewne szczegółowy opis. Ale trzeba mu szczegółowo opisać. Że obejrzałem sobie wielokrotnie jądra i np. nic nie zauważyłem. Żadnego obrzęku, czy czegoś niepokojącego. Jakiś ból promieniujący np. do nogi. Czy w cieple stan się pogarsza. Czy ból jest stały, czy w nocy narasta. Czy czujemy jakiś guzek. Czy nastąpiło to po przygodnym sexie. Wtedy przepisze nam powiedzmy jakiś typowy w takich przypadkach lek o szerokim spektrum działania. Lekarz będzie nas leczył, jak my go pokierujemy. Więc należy wszystko dokładnie opisać. Nasze błędne odczucia, mogą się czasem okazać szkodliwe. Potem będziemy mieć, żal do lekarza, a tak naprawdę będzie to nasza wina.