Problem z Błednikiem

napisał/a: CuK!eR 2015-03-16 22:13
Witam. Zanim zacznę wypadało by się przedstawić, wiec nazywam się Adrian i mam mały problem z błędnikiem. Mianowicie mam podejrzenie choroby meniera, a wzięło się to od długotrwałego katary 2 lata temu. Gościłem już u dużej grupy laryngologów i w sumie zdania są podzielone, ostatnia pani Laryngolog stwierdziła ze na moich badaniach TK i MRI wychwytują problem z zatokami (oczywiśćie nie zostało to opisane tylko nadmienione w opisie innego badania) (Tk- drożność żył i tętnic mózgowych, mri guza móżdżka czy jakoś tak ). Oczywiście inne badania też przeprowadzałem typu dopler tętnic szyjnych, próba błędnikowa tj. dix hallpike i wszystko wychodzi zawsze wzorowo poza stanem słuchu (tj. postępująca utrata słuchu prawego ucha) i ten szum czasmi też zawroty. Wracając do pani doktor wypisała skierowanie na tk zatok i prostowanie przegrody. Ma podejrzenia ze mogę mieć bajzel w zatokach co odzwierciedla się szumami, nadmienie ze szumy pojawiają sie bardzo często podczas małych infekcji gadła które zdarzają sie czesto a z nosa to mi cieknie cały rok.
Pytanie brzmi czy ktoś sie dobrze zna na opisywaniu tomografii lub rezonansu bo szczerze nie wiem gdzie z tym uderzyć zeby ktoś mi to opisał pod względem zatok
Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedz ew.olewkę i przepraszam ze to jest tak chaotycznie opisane.