Problem z alkoholem

napisał/a: nicola333 2010-05-15 23:00
Moja była przyjaciółka w każdy weekend pije, prawie cały czas pali. Nie wiem jak mam jej pomóc. Sama się niszczy i żadne argumenty do niej nie trafiają. Chcę zaznaczyć, ze ma 15 lat.
napisał/a: k23 2010-05-15 23:06
Wiesz, bez odpowiedniej motywacji do tego zeby przestała niewiele zrobisz. Ty tak nie robisz z pewnej rzeczy, ktora Was rozni - Ty widzisz konsekwencje takich działan, ona nie. Mozesz jej przedstawic to, instalujac tym samym pewna motywacje i kierujac ja tam gdzie jest juz bezpiecznie, pozostawiajac jednoczenie jej wybor. sprawdz pw
napisał/a: wiki14 2010-05-16 14:55
nicola333 napisal(a):Moja była przyjaciółka w każdy weekend pije, prawie cały czas pali. Nie wiem jak mam jej pomóc. Sama się niszczy i żadne argumenty do niej nie trafiają. Chcę zaznaczyć, ze ma 15 lat.


Daj jej ten link, niech poczyta i niech pomyśli czy chce całkowicie zmarnować sobie życie. Niech czym prędzej podejmie mądrą decyzje, bo może być za późno. Znajdź sposób, żeby to przeczytała, niech też przeczyta posty z tego działu. Może jeszcze nie jest za późno, skoro robi to w weekendy. Powodzenia.

http://www.alkoholizm.info.pl/art_alkoholizm.html