Problem z akomodacją oka od komputera.

napisał/a: hubi600600600 2012-04-14 16:38
Witam. Mój problem polega na tym, że słabo widzę z dalekiej odległości. Byłem z tym u okulisty i powiedział mi, że mam skurczone mięśnie oka, które są odpowiedzialne za akomodację prawdopodobnie od komputera. No więc chciałem zapytać czy są jakieś krople albo jakiś sposób żeby się one rozkurczyły?
napisał/a: jezebel1 2012-05-15 19:06
wielogodzinna praca przed komputerem niejako "poraża" mięśnie oka i osłabia jego akomodację
akomodacja to zdolność zmiany ostrości widzenia z bliskich na dalekie
uzyskuje się to poprzez odpowiedni skurcz mięśni, który sprawia, że każdy przedmiot możemy widzieć tak samo wyraźnie
mięśnie odpowiadające za akomodacje, tak jak wszystkie mięśnie w naszym organizmie, mogą osłabiać sie lub wzmacniać
przy komputerze ulegają one osłabieniu ponieważ nie zmienia sie oddalenie obrazu od oka i pozostają one ciągle w tym samym skurczu
trzeba zatem ćwiczyć mięśnie oka:
- spacery na świeżym powietrzu z patrzeniem w dal, w jakiś konkretny i bardzo oddalony przedmiot i wysilanie wzroku aby go zobaczyć (bez mrużenia powiek)
- podczas pracy na komputerze robimy przerwy co 10 minut na patrzenie w dal przez 2 minuty
- w ogóle staramy się zmieniać często obraz na który patrzymy, oglądamy się po pokoju i patrzymy za okno , ale robimy to systematycznie i często jak ćwiczenia