Problem przy płukaniu - irygacji nosa

napisał/a: Aurelka83 2016-01-28 21:33
Witam serdecznie,
Syn ( 6 lat ) od 2 lat ma męczący kaszel - przewlekły.Po wielu badaniach - odsyłaniu od lekarza do lekarza stwierdzona jest alergia na roztocza. Pół roku temu miał też usunięty 3 migdałek. Na ostatniej wizycie u alergologa - pani doktor zaleciła nam płukanie nosa zestawem zakupionym w aptece - IRIGASIN. Niestety kiedy wlewam synowi ten roztwór jedną dziurką on wypływa tą samą przy tym syn bardzo krzyczy że boli i roztwór ten dostaje się do ucha. Wczoraj wróciłam od laryngologa który stwierdził że - może jego taka natura i żeby nie płukać tym. Sprawdził mu uszy ,zajrzał do nosa i powiedział w błonach bębenkowych nie stwierdzam żadnych dziur. Jestem po tej wizycie nadal niespokojna ponieważ wiem że ten lekarz nie ma najlepszych opinii. A fakt że u mnie płyn ten z irygatora leci normalnie drugą dziurką u młodszej córki również a nawet na mężu wypróbowałam i jest wszystko jak powinno być tylko u syna jest coś nie tak może ten kaszel przewlekły ma też z tym związek ? Co robić ? Proszę o pomoc ? Czy laryngolog ten u którego byłam ma rację ?
napisał/a: Peter 2016-01-29 12:32
Jeśli towarzyszy temu zabiegowi ból, to oznacza, że jest dość poważny stan zapalny w zatokach. I to nie jest wyłącznie tła alergicznego. To trzeba najpierw podleczyć, by potem płukać.
napisał/a: Aurelka83 2016-01-29 12:48
Dziękuję za odpowiedz. Czy Avamys - steryd do nosa i Sinulan - syrop - rozwiążą sprawę ? Dodam że syn nie ma kataru
napisał/a: Peter 2016-01-29 15:19
Chciałaby Pani konkretnej odpowiedzi, ale to nie jest do końca możliwe. Żeby stwierdzić, czy leki zadziałają, musi być konkretne rozpoznanie. A tak naprawdę to go nie ma, bo stwierdzenie alergii na roztocza w testach jest tylko informacją. To, co się obecnie dzieje wcale nie musi być wynikiem alergii na roztocza. Sinulan jest ok, ma szerokie działanie, może pomóc. Co do sterydu - w przewlekłych stanach zapalnych pochodzenia nieinfekcyjnego też może być pomocny. Jednak przy problemach infekcyjnych uważam, że steryd nie pomaga lecz nawet może zaszkodzić.
napisał/a: Aurelka83 2016-01-29 16:12
Ok dziękuję
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-03-18 08:33
Do poczytania o tym jak nawilżać śluzówkę nosa.

[url_special=http://uklad-oddechowy.wieszjak.polki.pl/przesuszona-sluzowka-nosa-przy-ogrzewaniu-jak-ja-nawilzac,zaburzenia-oddychania-artykul,10415656.html:zn7btpic]http://uklad-oddechowy.wieszjak.polki.pl/przesuszona-sluzowka-nosa-przy-ogrzewaniu-jak-ja-nawilzac,zaburzenia-oddychania-artykul,10415656.html[/url_special:zn7btpic]
napisał/a: Aurelka83 2016-03-19 13:12
Dzięki za link o nawilżaniu śluzówki nosa. U nas nawilżacz powietrza odpada gdyż Pani alergolog kategorycznie zakazała jego stosowania ponoć roztocza w wilgotnym powietrzu rozwijają się bardziej i są bardziej szkodliwe. Z resztą w artykule zgadzam się w 100 % - dzięki