Problem - poranne wzdęcia

napisał/a: Bruno1 2009-05-15 11:18
Witam wszystkich.

Szukałem w Sieci, ale odpowiedzi brak poza jedną sugerującą węgiel medyczny, dlatego piszę do sympatycznych ludzi na forum:

Mam problem z porannymi wzdęciami - budżac się czuję, że brzuch jest "pełny" i chwilę później w toalecie nie ma wypróżnienia a jedynie gazy. Niestety zdarza się, że przez sen gazy również wypuszczam, co bywa krępujące zwłaszcza rano.

Odżywiam się powiedzmy normalnie, acz nie jest to szczególnie regularna dieta. Papierosów brak, alkohol częściej niż sporadycznie ale bez przesady (lampka wina do obioadu, czasem piwo wieczorem). Zauważyłem że sa dni kiedy problem jest mniejszy, ale trudno mi to powiązać z godzinami snu czy jedzeniem - przykładowo dziś w nocy położyłem się dopiero o 4.30 gdzieś tam w nocy pogryzając chipsy, wyprózniajac się przed snem, po czym pobudka o 7.00 i brzuch nadęty jak diabli...

Czy ktoś może zasugerować kierunek poszukiwań medycznych lub też dostępny na rynku lek - który pomoże a nie tylko zaleczy tymczasowo?

Pozdrowienia
napisał/a: dimedicus 2009-05-15 12:02
Poczytaj na forum o IBS a znajdziesz potrzebne informacje co jest i co i jak stosować.Wpisz słowo IBS w wyszukiwarce na forum.