problem po depilacji w zgięciu pachwinowym

napisał/a: malapkasia 2011-06-11 23:09
Jak każda kobieta depiluję bikini, jakiś czas temu zauważyłam, ze po goleniu pojawiła się zaczerwieniona plamka w zgięciu pachwinowym. Była inna niż zwykle, nie ginęła po paru godzinach. Po kilku dniach urosła, po tyg zauważyłam w niej czarny włosek. po dłuższym czasie przemyśleń postanowiłam go wyciągnąć, więc wycisnęłam na początek, okazało się, że było tam sporo ropy. Myślałam, że się zagoi ale nie.... po jakimś czasie zauważyłam 2 kolejne.. teraz mam 3 w tym samym zgięciu :/
pomóżcie, co z tym zrobić? czymś może przecierać, czy smarować, czy iść do dermatologa ?
a i tak na zaś: nie nosze wkładek na co dzień... a bielizna tylko bawełna, zero koronki i sztucznych materiałów....
napisał/a: malapkasia 2011-06-18 22:36
up up
napisał/a: Bojownik73 2011-06-18 23:33
Prawdopodobnie Masz problem z wrastającymi włoskami..włosek ma za mało siły,by przebić się przez naskórek i tworzy się z tego zapalenie meszków włosowych..Z moich obserwacji wynika,ze niektóre panie mają takie tendencje.Na początek proponuję przed depilacją robić peeling danej części ciała,skuteczne może być też używanie zamiast maszynek,czy depilatora kremu do depilacji..