problem odbyt

napisał/a: tata123 2010-11-20 21:19
Witam od kilku dni zauważyłem iż na odbycie mam nieznaczne zgdubienie dzisiaj ono się powiększyło rozmiarami dorównuje tabletce tranu
co to może być jakieś zakażenie czy co uprzedzam iz nieodbywam stosunków płciowych ?? wstydzę się iść do lekarza może za pare dni samo przejdzie zacząłem stosować wyciąg z kasztanowca
napisał/a: piotrosiama 2010-11-20 22:02
Witam !
Odczuwasz może i inne objawy typu ból, swędzenie problemy z wypróżnianiem ? To mogą być hemoroidy i jeśli ten wyciąg z kasztanowca nie przyniesie poprawy możesz zastosować czopki.
pozdr.
napisał/a: tata123 2010-11-20 22:44
wiesz to mi się tak powiekszyło wczoraj wczoraj róznież miałem impreze i jakoś wyszło ze niepostawiłem dzisiaj pożądnego stolca tak ze niewiem czy mam problemy z wyproznianiem się czy ja wiem czy czuje ból? gdy ścisnę pośladki napewno odczuwam pewien dyskomfort ale cóż mi pomogą czopki?
napisał/a: tata123 2010-11-21 13:52
dzisiaj był stolec niebyło zadnych bulów z wypróżnianiem się ale mimo to i tak sięczuje jakby mi ktoś w tyłek władował ziarno fasoli lub czopek właśnie
jak myślicie udać się z tym do lekarza czy jeszcze z tydzien poczekać ?
napisał/a: Dalwina 2010-11-21 14:42
kup sobie na razie diosminex jest między innymi na żylaki odbytu, nie zaszkodzi ci i proctoglivenol, pomogą i wtedy zobacz reakcję swojego organizmu, może miałes zatwardzenie, bądź tez jakis wysiłek i stąd zię wziął ten guzek, raczej to będzie początek żylaka czyli hemoroid
napisał/a: tata123 2010-11-21 15:22
ale od czego mogł by mi się to zrobić mam 18 lat.....??
po zatym mam kupić diosminex czy tą maść ?? skoro biorę już kasztanowca..
napisał/a: piotrosiama 2010-11-21 16:18
Przyczyn może być naprawdę wiele np. : złe nawyki żywieniowe, zbyt mało napojów, zaparcia czy biegunki, zwiększenie ciśnienia w żyłach odbytniczych, siedzący tryb życia itd. Ponieważ ja również miewam te problemy więc trochę poczytałam i wiem że mogą być i predyspozycje genetyczne /moja mama miała poważny problem/. Stosuj jescze tę maść ale gdy nie poczujesz poprawy to jak pisałam - czopki.
napisał/a: Dalwina 2010-11-21 16:19
może masz uwarunkowania genetyczne i wcześniej czy później to się objawi, spróbuj sam proctoglivenol i zobacz czy coś ci pomógł, kasztanowiec jest chyba za słaby
napisał/a: tata123 2010-11-21 22:36
a ty byłaś z tym problemem u lekarza czy sama sobie dobrałaleki?? i jak pomogło po tej maści czy trzeba było robić operacje ??
napisał/a: piotrosiama 2010-11-21 22:38
Operacja to ostateczność i nie mówmy o tym bo nie ma w tej chwili takiej potrzeby. Czopki to zastosowałam takie jak moja mama i staram się niedopuszczać do problemów z wydalaniem.
napisał/a: tata123 2010-11-24 07:12
zakupiłem czopki tylko to mieli w aptece
dzisiaj będzie 3ci dzień suplementacji...
a tobie po tych ulotkowcych 3 tygodniach wszystko sięunormowało czy byłaś u lekarza ??
napisał/a: sadzonka 2010-11-24 09:29
to pewnie hemoroidy..idź do lekarza...i może spróbuj zmienić dietę na taką która pozwoli Ci się regularnie wypróżniać – wysokobłonnikowa – oczyści jelita, no i więcej ruchu, co do samych hemoroidów i innych rzeczy – to najważniejsze obserwować i nie bagatelizować – bo faceci boją się że wetknie im się palec w tyłek ale krawiące i pękające hemeroidy to nie jest nic miłego...