Problem natury gastrologicznej

napisał/a: aniania1 2007-08-04 20:27
witam, mam 23 lata i od jakiegos roku mam wstydliwy i uciazliwy problem.. wystepuja u mnie na przemian biegunki i zaparcia, ktorym towarzyszy bol brzucha. boli mnie na dole, prawdopodobnie jelita. bol jest tak silny, ze gdy mam "atak" az placze.. poczatkowo mialam te "ataki" co jakis czas ale ostatnio zdarzaja sie niemal codziennie, co uniemozliwia mi normalne funkcjonowanie! aktualnie nie moge prawie nic jesc, bo wszystko sie zaczyna..
bylam juz u kilku lekarzy i nikt nie wie co mi jest. mialam endoskopie, ktora wykazala jedynie helikobakter. wybralam leki, na troche pomoglo, ale wszystko szybko wrocilo. aktualnie podejrzewaja u mnie zespol jelita nadwrazliwego. duzo czytalam o tym zespole i praktycznie pasuje obiawami, jednak jest ich tak wiele i tak rozne, ze wiekszosc chorob gastrologicznych moznaby pod niego podciagnac.. dodam, ze jakis czas temu bralam tabletki odchudzajace, ale wybralam ich tylko okolo 8, a lekarz stwierdzil, ze male jest prawdopodobienstwo, ze to one spowodowaly moj obecny stan.
zastanawiam sie nad kolanoskopia, ale lekarz stwierdzil, ze to raczej nie jest potrzebne bo to na pewno jelito nadwrazliwe..
czy jelito nadwrazliwe moze powodowac az takie dolegliwosci, ze nie moge jesc i wychodzic z domu? jestem osoba wrazliwa i znerwicowana, ale bez przesady..
blagam, pomozcie, bo juz nie wiem co robic.. powoli popadam w depresje.. znow chce normalnie zyc.. :(
napisał/a: Beciabecia 2007-08-06 10:03
Właśnie najprawdopodobnie masz nadwrażliwe jelito. Te dolegliwości można wyeliminować odpowiednim odżywianiem się, tzn. reguralne jedzienie posiłków, lekkostrawne potrawy. Na 100% polepszy się, tylko musisz pilnować się i jeść tylko to co możesz.
napisał/a: aniania1 2007-08-07 21:49
dziekuje za odpowiedz.. taka zmiana sposobu odzywiania sie bedzie dla mnie bardzo trudna, co prawda wmawiam wszytskim, ze juz zdrowo sie odzywiam, ale to chyba klamstwa.. w kazdym razie postaram sie cos zrobic w tym kierunku. :)