problem - martwa jedynka.

napisał/a: azz 2008-08-25 19:07
witam :) mam pytanie odnośnie jedynki :) ok. 9 lat temu ukruszyła się, wizyta u stomatologa wszystko pieknie załatwiła, lecz kiedy ząb zaczął czarnieć stomatolog poprosił o wizyte kontrolną. NIESTETY zaniedbałem sprawe i w tej chwili ząb jest martwy. Jeden z dentystów powiedział, aby ząb wygladał naturalnie konieczna jest porcelanka, z tym ze trzebaby bylo rownież wstawić porcelanke na górną dwójke ( zdrowy ząb ) aby niebyło widać różnicy.
Mam pytanie czy istnieją jakies zabiegi kosmetyczne polegające na lakierowaniu itd. aby czarniejące miejsce " zamaskowac " ?

dzieki.
napisał/a: DobryDent 2008-08-25 22:45
Ząb można wybielić od środka, jest duża szansa że odzyska niemal pierwotna biel = wystarczającą. 2-3 wizyty.
Licówki zakłada się rzeczywiście na 2 zęby zęby symetrycznie, ale efekt estetyczny może być mniej zadawalający.
napisał/a: Morticia 2008-09-08 09:27
Witam!
Mam podobny problem tzn. przeleczoną kanałowo martwą jedynkę (uderzyłam w nią filiżanką i w rezultacie zaczęła mnie boleć...), która w rok bo zabiegu różni się kolorem od pozostałych zębów - delikatnie zżółkła. Dla osób trzecich przebarwienie nie jest widoczne, gdyż jest minimalne, jednak ja je widzę i bardzo mi przeszkadza, zwłaszcza że pozostałe zęby mają (naturalnie) bardzo ładny biały kolor. W związku z powyższym mam następujące pytanie:
Czy można trwale (bez konieczności powtarzania zabiegu), bezpiecznie (bez ryzyka że ząb zostanie osłabiony i mi się ukruszy/wypadnie) i skutecznie (uzyskanie kolorytu identycznego jak pozostałe zęby) wybielić tą jedynkę????

Będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedz, gdyż ten problem naprawdę bardzo mi doskwiera, gdyż zawsze po pierwsze jestem młoda a po drugie zawsze miałam idealne zęby...

Pozdrawiam!!!!
napisał/a: DobryDent 2008-09-08 20:30
Gdy ząb jest dobrze przeleczony kanałowo można go skutecznie wybielić. Samo to że nie jest już żywy sprawia że jest słabszy. Zabieg wybielenia go nie osłabi. Wybielanie nie niszczy twardych tk. zęba a jedynie utlenia bawniki. Sumiennie przeprowadzony zabieg powinien być trwały i zadowalający:)
napisał/a: Morticia 2008-09-09 10:58
Czyli rozumiem że w przypadku gdyby Pan przeprowadził zabieg o którym mowa mogę liczyć na otrzymanie gwarancji, że wybielanie nie osłabi mi zęba i z tego powodu się go nie pozbędę? Pytam, gdyż powiedziano mi, że w celu wybielenia jest konieczne "opracowanie komory zęba" czyli usunięcie całej miazgi i to własnie osłabi ząb który może sie potem po prostu skruszyć. Poza tym rozumiem, że użyte przez Pana stwierdzenie, że efekt będzie "trwały" oznacza, ze (tak jak napisałam wyżej) nie będę musiała tego zabiegu już ]nigdy powtarzać?
napisał/a: Barbie 2008-09-09 15:08
Hallo, mam podobny problem jak dziewczyny, ktore juz tu napisaly.
Mam martwa jedynke juz chyba z 15 latek i z racji tego byla juz wybielana od srodka i dwa razy nakladany byl preparat, ktory optycznie ja wybielil. Jednak ja sama nie jestem z tego zadowolona, gdyz zawsze jest ta roznica widoczna- odcien szarosci, a zwlaszcza na fotkach. Chcem wybielic zeby, ale nie bardzo wiem co mam zrobic z ta martwa jedynka???
Myslalam o licowkach na dwie jedynki by byly symetryczne, ale moj stomatolog radzi mi koronke- a ja zas nie chce koronki, bo to zas ostateczne wyjscie. Nie wiem na co sie zdecydowac???
Prosze o porade.
napisał/a: Barbie 2008-10-10 13:40
Witam- czy ktos odpowiada jeszcze na te pytania???
Czekam juz tak dlugo na odp.
POZDRAWIAM:)
napisał/a: DobryDent 2008-10-12 09:47
I dobrze Ci instynkt podpowiada :)
Jeżeli ząb nie jest zbyt zniszczony - spokojnie można licówkę założyć, różnica między licówka a koroną jest taka że licówki czasem odpadają, pacjenci roszczą pretensje itp dlatego lekarze wolą bardziej radykalnie zeszlifować ząb i założyć koronę która siedzi mocno. ALE- jezeli rożnica kolorów jest bardzo ewidentna to może prześwitywać przez licowkę. Kolejna sprawa - porcelana porcelanie nie rowna i moze wygladać jednolicie bialo jak umywalka, idealnym estetycznie rozwiazaniem i najdroższym jest tlenek cyrkonu