Probiotyki

napisał/a: aga19791 2007-05-19 10:59
Szukam odpowiedniego probiotyku ,który mozna stosowac w czasie i po leczeniu antybiotykami.Wiem ,że jest Trilac,lacidozone ,ale moze jest jeszcze coś innego co skutecznie wpływa na odbudowę flory jelitowej.Jeszcze dodam ,że jest to dla męzczyzny,który juz od wielu miecięcy bierze antybiotyki .Bardzo mi zalezy i będe wdzięczna za każdą odpowiedz.
napisał/a: klapouszek2 2007-05-19 23:52
Wszystko to to samo albo podobne i jest tego od groma . W kapsułkach polecam Trilac i Lacidofil, polecam również Lakcid, Lakcid forte (oba w proszku do sporządzenia zawiesiny). Reszta to wymienię (ale szczerze nie widzę sensu zmieniać i kombinować):
Lacidozone
Nutrolin B
Nutriplant
Lactobif
Acidolac
Probio-FIX
Bactum
LactivUP
LactoFlorBioPlus
Lactoral
Nutrilac
Probiolac
Quatrum

pewnie cos jeszcze ale teraz juz nie kojarzę
napisał/a: millo1 2007-05-22 12:10
dla mężczyzny polecam lacidofil. jest bardzo dobry.
napisał/a: Lisboa 2010-11-08 16:37
Teraz to są różne te probiotyki. Szczerze mówiąc to teraz lekarze podają probiotyki z prebiotykami, żeby dłużej działały. Siostra dawała dziecku acidolac junior, bo to jest właśnie takie dwa w jednym. Dla dorosłych pewnie też jest.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-11-08 16:42
Temat z 3,5 roku wstecz :)
napisał/a: Brut 2010-11-10 19:52
Temat stary, ale jary, bo probiotyki są na topie, bo coraz częściej ludzie są świadomi, że np. przy antybiotykoterapii trzeba koniecznie je brać na odbudowę dobrej flory bakteryjnej. A tak przy okazji, to nawet nie wiedziałem, że jest tak dużo tych probiotyków.
napisał/a: enforces 2010-11-22 13:12
a to mężczyźni muszą przyjmować inne probiotyki od kobiet? chyba nie.
ja z wyżej wymienionych znam acidolac, dokładnie junior.
napisał/a: enforces 2010-11-22 13:13
Art33 napisal(a):Temat stary, ale jary, bo probiotyki są na topie, bo coraz częściej ludzie są świadomi, że np. przy antybiotykoterapii trzeba koniecznie je brać na odbudowę dobrej flory bakteryjnej. A tak przy okazji, to nawet nie wiedziałem, że jest tak dużo tych probiotyków.


btw. no kiedyś nie przepisywali probiotyków, nie pamiętam żebym w młodości takie coś brał. u niektórych teraz widać skutki min. grzybice, brak flory bakteryjnej itd
napisał/a: shift 2010-12-21 22:09
Żeby nowego wątku nie zakładać to się dopisze...

używał ktoś Probiotic defence może?
napisał/a: tomek44 2010-12-21 22:47
A co na to wszystko powie pan kefir?
Najnormalniejszy, najprostszy kefir?
napisał/a: shift 2010-12-22 10:14
Kefir dobra rzecz żeby jeść jak nic ci nie jest :)
Po antybiotykach raczej sam kefir nie da rada... szczególnie jak jeszcze się pojawia candida która konkuruje z bakteriami o zasoby
Raczej ciężko jest zmienić florę na dobrą kefirem, chyba że masz na to dużo czasu i bardzo lubisz kefir ;)
napisał/a: alicjah1 2011-06-29 10:07
w moim przypadku kefir i wszsystkie produkty mleczne odpadają a że znam wartość probiotyków i cenię sobie naturalność popijam codziennie joy day a choróbska się mnie nie imają :)