Próba wątrobowa u 4 miesiecznego dziecka!

napisał/a: september92 2012-03-27 19:05
Witam! Chciałabym uzyskać pomoc! Moja niespełna 4 miesieczna córeczka miesiac temu była w szpitalu z infekcja dróg moczowych i goraczka do 39stopni. Miała podawane antybiotyki. po kuracjii pani doktor powiedziała ze wyniki badan próby watrobowej alat62 aspat 20 sa u niej podwyzszone przez antybiotyk. teraz minął miesiac , miala miec badania kontrolne. ASPAT 189 ALAT 170IU/I. czytam ze norma to do 40. CzY MAM SIE NIEPOKOIC? ZACZAC ROBIC KONKRETNIEJSZE BADANIA- PEDIARTA MOJEGO DZIECKa kompletnie nic mi nie poradziła- błagam o pomoc!



dodatkowo powiekszona wątroba z tym ze to jeszcze nie potwierdzone usg- w rodzinie nikt nie chorował na jakiekolwiek choroby watroby



boje sie bo ta lekarka sama nie wiedziala co zrobic. no i jezeli to po antybiotyku a watroba jest powiekszona to Julka chyba nie powinna byc w domu. własnie nic mi lekarka nie doradziła . zostawiła na pastwe losu... dostalam tylko kolejne skierowanie na to samo badanie... czy taki wynik jaki podalam , klasyfikuje sie u takiego malego dziecka do podjecia pilnych badan lub hospitalizacji?
napisał/a: barbarawaw 2012-03-27 19:30
ja bym poszła do poradni hepatologicznej
sama jestem nosicielem WZW typu B i mam w normie próby, chociaż dwa lata temu po antybiotykoterapii miałam podwyższone.
wątroba to poważna sprawa, to jest "mózg" naszego brzucha.
u osób dorosłych stosuje się lekkostrawną dietę. a u takiego maluszka to przecież tylko mleko.
na pewno nie powinnaś teraz podawać jej żadnych lekarstw, żadnych konserwantów, żadnychherbatek, przepijać powinna samą wodą.
wątroba ma zdolność regeneracji, więc dorosły człowiek bez leków na samej diecie gotowanej bezalkoholowej i bez konserwantów potrafi się wyleczyć nawet z żółtaczki. A niemowlę pewnie też zregeneruje wątrobę, tylko powinnaś się dowiedzieć czy masz podawać rozrzedzona mleko modyfikowane (jeśli karmisz sztucznie) a jeśli karmisz piersią to Ty musisz przejść na dietę lekkostrawną.

ps też mam córeczkę roczną Julkę.
napisał/a: september92 2012-03-27 19:48
no własnie cos musze robic. od lekarza z nfz nie zostalam nawet poinformowana co dalej a to male dziecko. ostatnio jej zachowanie sie zmienilo wie c moze ja cos boli. stan podgoraczkowy. najgorsze ze nawet nie wiem co sie dzieje;( herbatek tez nie podawac? karmie sztuczni bo mialam helicobakter i bralam leki wiec nie mooglam karmic. tak bardzo sie o nia boje.
napisał/a: barbarawaw 2012-03-27 20:11
to najlepiej idź do hepatologa, lub do specjalisty chorób wątroby.
ja mam bardzo dobrego profesora od wątroby, ale w Łodzi (prof Kuydowicz).
tak czy inaczej ja bym przepajała samą wodą, a jeśli nie lubi to dodaj glukozy idrobinę d smaku.
musi dużo pić wody. Herbatki są niedobre na wątrobę wszystkie, a szczególnie te smakowe.
napisał/a: september92 2012-03-27 20:24
no to postaram sie dawac ta wode. po szpitalu nie powiedziano czy mam dawiac probiotyk po antybiotyku- nikt mi tego nie powiedzial- zaczelam podawac sama dicoflor niestety chyba juz za pozno. przeciez dorosly czlowiek pije jogurty, lyka probiotyki. a taki organizm maluszka nie musi?
napisał/a: barbarawaw 2012-03-27 20:30
ja mojej Julce dawałam probiotyki od 2 miesiąca, bo miała kolkę i niby miały łagodzić objawy kolki. Nie wiem czy łagodziły. ale probiotyki mają wpływ oczywiście pozytywny na jelita, z tego co wiem działają w jelitach. Ale na pewno nie "ulepszają" działania wątroby. Wątroba "zbiera" wszystkie zjedzone toksyny i chemikalia z naszego organizmu.
napisał/a: september92 2012-03-27 21:04
dlatego wlasnie pytam. za wszystko winie siebie;( nie mam zbytnio wsparcia w rodzinie. musze dawac rade sama. w dziecinstwie duzo chorowalam. nie chce by julka tez cierpiala.