prezerwatywa a ciąża

napisał/a: liliana231 2016-05-13 08:37
Wczoraj kochałam się z chłopakiem. Nie są to jeszcze dni płodne. Używaliśmy prezerwatywy. Była prawidłowo założona, nie zsunęła się. Była rónież szczelna. Po stosunku sperma nie wydostała się ze środka, mimo że chłopak ścicsnął prezerwatywę tak, by wolna przestrzeń wypełniła się spermą. Czy w związku z tym mogę być spokojna o ten stosunek. Dodam, że to był mój pierwszy raz dlatego tak się stresuję.
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-05-13 08:56
Spokojnie. Ciąża bliska zeru.
napisał/a: liliana231 2016-05-18 21:14
Jak to jest z tabletkami. Muszę poczekać do normalnego okresu prawda? Jak do tego czasu zabezpieczać się, żeby zminimalizować ciążę. Nie chcę się faszerować za każdym razem tabletką po, bo ileż można w jednym cyklu. Przecież w ten sposób to się nigdy nie unormuje, a zrezygnować z seksu też bym nie chciała. Co dodać do prezerwatywy. Wytrysk na zewnątrz, globulki, co ewentualnie bez recepty będzie najlepsze?
napisał/a: jetta1 2016-05-20 10:58
liliana23 napisal(a):Jak to jest z tabletkami. Muszę poczekać do normalnego okresu prawda? Jak do tego czasu zabezpieczać się, żeby zminimalizować ciążę. Nie chcę się faszerować za każdym razem tabletką po, bo ileż można w jednym cyklu. Przecież w ten sposób to się nigdy nie unormuje, a zrezygnować z seksu też bym nie chciała. Co dodać do prezerwatywy. Wytrysk na zewnątrz, globulki, co ewentualnie bez recepty będzie najlepsze?

a czemu uważasz, że sama prezerwatywa nie wystarczy? Jeśli byłaby uszkodzona, zsunęła się i miałabyś dni płodne to wtedy obawy na temat ciąży byłyby uzasadnione. Ale jeśli takie sytuacje nie mają miejsca to szans na ciążę raczej nie ma.
napisał/a: jadzika2t 2016-05-20 13:25
też myślę że sama prezerwatywa wystarczy, a jeśli chcecie czegoś dodatkowego, to niech Twój partner po prostu wychodzi tuż przed wytryskiem, aby wytrysk był na zewnątrz
napisał/a: KarinaK1 2016-05-20 16:18
A jak to jest wlasnie z tym "uszkodzeniem prezerwatywy"? Czy możliwe sa jakies "małe dziurki"? Czy tylko wyraźnie widoczne pęknięcie/przerwanie? Z góry przepraszam za głupie pytanie...:)
napisał/a: liliana231 2016-05-21 15:11
No właśnie tak szczerze to też mnie intryguje, czy uszkodzenia prezerwatywy można nie zauważyć?

No i jeszcze pociągnę temat. Po ellaone było kilka dni śluzu zabarwionego krwią. Potem dosłowsnie dzień, półtora śluzu, który zwykle wygląda jak mój owulacyjny, cały czas podbarwiony krwią. A potem pms, i wprawdzie skąpe ale same krwawienie. Ponieważ w ulotce napisane jest, że ellaone może przyspieszyć okres, a w sumie to naprawdę wyglądało na okres, to zaczęłam brać tabletki.
To krwawienie skąpe, ale jednak trwało około 3 dni. Miałam już tak krótkie okresy.

Dobrze zrobiłam?
napisał/a: jadzika2t 2016-05-27 15:32
KarinaK napisal(a):A jak to jest wlasnie z tym "uszkodzeniem prezerwatywy"? Czy możliwe sa jakies "małe dziurki"? Czy tylko wyraźnie widoczne pęknięcie/przerwanie? Z góry przepraszam za głupie pytanie...:)


po prostu może się przerwać
napisał/a: KarinaK1 2016-05-27 17:43
Czyli przerwać a nie jakies mikroskopijne dziurki...?:)
Gdzies przeczytałam o tym, ze prezerwatywy sa dobra ochrona przed chorobami wenerycznymi, ale jako ochrona przed ciąża to juz nie do konca - chodzi o możliwe błędy w stosowaniu i wlasnie np przerwanie czy same w sobie są Hmm mało skuteczne?
napisał/a: wikam2 2016-05-29 12:01
Nie ma 100% pewnej anty a też bym z chęcią poczytała dlaczego ale tak KONKRETNIE ;)
Bo np. tabletki - jesli przyjmujemy regularnie, nie zażywamy niczego co obniża ich skuteczność to skąd ew. ciąża?
napisał/a: KarinaK1 2016-05-29 12:36
No właśnie tych konkretów brakuje...;)
A z Waszego doświadczenia (również zaslyszanego) jak to jest z ta skutecznością prezerwatyw? zdążają sie ciąże pomimo ich wlasciwego stosowania?
napisał/a: jadzika2t 2016-07-12 16:11
nigdy o takim wypadku nie słyszałam :)

ps. propo antykoncepcji można też stosować implanty podskórne. Jednak nie spotkałam się z nikim kto by je stosował
http://donnavita.pl/antykoncepcyjne-implanty-podskorne