Preparaty na szybsze gojenie znamion

napisał/a: fiesta3 2015-02-14 20:55
Witam,

Czy mógłby mi ktoś polecić skuteczne preparaty na lepsze gojenie znamion (miałam usuwaną brodawkę na udzie)?

Z góry dziękuję
napisał/a: piotrosiama 2015-02-14 22:19
Pewnie chodzi Ci o gojenie się miejsca na skórze po usuniętej brodawce.
Był to zabieg chirurgiczny, czy szwy zostały już zdjęte, czy coś Cię niepokoi i kiedy to miało miejsce ?
napisał/a: fiesta3 2015-02-15 00:19
Tak, dokładnie.
Był to zabieg chirurgiczny, szwy zdjęte około 3 tygodni temu. Czy coś mnie niepokoi? Właściwie to tylko aspekt estetyczny, no i ta szrama jest lekko wypukła po środku, nie wiem czy to samo ma szansę zejść, a słyszałam kiedyś o preparatach, ale teraz nie mogę sobie przypomnieć nazwy, chyba cos na "O"....
napisał/a: piotrosiama 2015-02-15 01:40
To pewnie chodzi Ci o preparaty na blizny. Jest ich sporo i w różnej cenie. Najpopularniejsze to Cepan, Contractubex, No-Scar i wiele innych. Skoro to na udzie to nie ma sensu kupować tych najdroższych - polecam Contractubex. Oczywiście takie preparaty stosuje się na całkowicie wyleczonym miejscu.
napisał/a: fiesta3 2015-02-16 07:42
Contratubex, właśnie ta nazwa wyleciała mi z głowy:).
Dziękuje!
napisał/a: Lumya 2015-02-24 14:05
To nie jest środek na gojenie ran ale na zmniejszenie widoczności blizn. Wyciąg z cebuli dokładnie...
Bardzo fajny środek na blizny ma Palmers (kierowany jest głównie do kobiet w ciąży i rozstępów ale nie zniechęcaj się tym) Działa bardzo ładnie na wszelkie blizny. Zmniejsza blizny i rozstępy bardzo skutecznie. Pamiętaj też, że żadnej blizny nie da się usunąć całkowicie (chyba, że chirurgicznie)
napisał/a: piotrosiama 2015-02-24 15:20
Lumya napisal(a):To nie jest środek na gojenie ran ale na zmniejszenie widoczności blizn.


Dobrze by było czytać ze zrozumieniem - przecież już się wyjaśniło o co autorce posta chodziło.
napisał/a: Lumya 2015-02-24 15:35
Po co się denerwujesz? Przeczytaj do końca - nie tylko pierwszą linijkę, a przekonasz się, że zrozumiałam tekst. I zgodnie ze swą wiedzą i doświadczeniem udzieliłam odpowiedzi, mam nadzieję, że pomocnej.
Pozdrawiam.