preparaty magnezu bez witaminy b6

napisał/a: yymleko 2013-01-05 00:08
witam, otóż mam problem.
generalnie, to jestem osobą nerwową (przeżycia, skłonności itd.). 6 lat temu miałam ataki paniki, drętwienie dłoni, duszności. wykonano mi wszystkie badania, były zupełnie w normie, natomiast wyszedł niedobór magnezu. dostałam mangnez i przeszło.
teraz dolegliwości wróciły, natomiast badania znowu w normie.
podejrzewam u siebie niedobór magnezu, ponieważ:
- prowadzę wyczerpujący tryb życia (stresująca praca umysłowa, mało snu, nie zawsze dobre odżywianie itd.)
- piję dużo kawy, czarnej herbaty, zdarza się alkohol i napoje gazowane
- miewam bóle głowy
- drętwieją mi dłonie i stopy, miewam uczucia zimna i problemy z koncentracją
- cierpię na nerwicę
tak więc, mam całkiem dużo punktów w grupie ryzyka, w dodatku badania (od morfologii po kał, krew, mocz, rtg, usg i hormony) w zupełnym porządku.
byłam u lekarza, zalecił mi brać magnez przez 2 miesiące i zobaczyć, co się dzieje (w razie braku poprawy wrócić na dalsze badania).

mam więc pytanie: jakie preparaty z magnezem (bez witaminy b6, podobno miewa fatalne skutki uboczne przy przedawkowaniu!) powinnam brać? chciałabym, żeby były efektywne, wydajne i w miarę przystępnej cenie.
na razie znalazłam tylko ASMAG, może być?
napisał/a: trynek 2013-03-28 14:18
Może Actibion? http://www.actibion.pl/actibion/wspomaga-koncentrcje/ Nie zawiera witaminy B6, za to ma magnez, niacynę, ekstrakty z żęń szenia i zielonej herbaty. Myslę, że może ci pomóc w twojej pracy.