Preparat na poprawę pamięci

napisał/a: gulashos 2011-03-10 20:24
Witam. Mam takie pytanie radziłem się wielu ostatnio od znajomych na uczelni przez pielęgniarki, ratowników medycznych i na lekarzach i farmaceutach kończąc o preparat lub suplement diety poprawiający pamięć. Panie w aptece i znajome pielęgniarki mówią o lecytynie - brałem przez 4 miesiące i powiem, że słaby efekt, body-max - dobre jakbym miał pół dnia być w ruchu ale na koncentracje i pamięć nie zdaje egzaminu. Ogólnie znajomi na uczelni polecali "sesje" jednak też jakoś bez rewelacji, lekarz mi przepisał Milocardin, na uspokojenie co poprawia koncentrację i tutaj odczuwam przynajmniej jakieś działanie bo jestem spokojniejszy ale to lekarstwo jak już się dowiedziałem może uzależnić i jest tylko na recepte. Ostatnio w aptece polecili mi magnez - czy działa trudno powiedzieć stosuje dopiero 2 tydzień.

Prace mam taką, która wymaga ciągłej aktywności i znajomości różnych detali - (konsultant sieci komórkowej), wiec praca z klientem i praktycznie non stop rozmowa i tak przez 12h dziennie ...
Po takiej aktywności w ciągu dnia człowiek ma dość. Studia które wybrałem wymagają niesamowitej pamięciówki (studiuję prawo). Poszukuje jakiegoś leku\preparatu\suplementu diety, który by poprawił aktywność mózgu i poprawił pamięć. Już nie oto chodzi, żeby nie spać tylko aby chociaż 3-4h bardzo efektywnie uczyć się.

Mam 26 lat zaznaczam, że alkoholu raczej nie piję (sporadycznie 1 piwo), inne używki też odpadają i staram się też odpowiednio wysypiać. Dieta może nie rewelacyjna ale raczej normalne zdrowe produkty.

Znajomi mi ostatnio polecili dwa preparaty, które bardzo dobrze podobno działają miłorząb japoński - ale efekty daje po około 5 miesiącach i znajomy który gra w reprezentacji piłkarskiej polecił mi OLIMP ALC - Acetyl-l-karnityna (ALC)o ile miłorząb często jest polecany to to drugie coś jest dla mnie obce. Stąd też moje pytanie czy ktoś mógłby coś konsutruktywnego o tym powiedzieć? Poczytałem opinie i artykuły i jest to traktowane jako suplement diety poprawiający pamięć.

Sam już nie wiem, może ktoś coś innego może polecić, może jest jeszcze coś innego co poprawia pamięć choćby na receptę. Mój lekarz ogólny raczej ogranicza się do tego aby mówić "ćwiczyć mózg i pamięć" i na tym się kończy jego pomoc. Nawet nie wiem do kogo się udać czy bardziej do neurologa w każdym razie nie mam już sił i więcej czasu aby uczyć się więcej a pracy zostawić nie mogę.
napisał/a: shift 2011-03-10 20:50
czego byś tam się w końcu nie zdecydował brać to dodatkowo możesz brać tran. Omega 3 jest potrzebna dla organizmu a dla mózgu jeszcze bardziej.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-03-11 08:29
Leków na odczuwalną poprawę funkcji myślowych jest cała masa i masz 2 wyjścia albo ściągniesz je sobie z USA bo tam są suplementami diety do kupienia w każdym sklepie z odżywkami albo porozmawiasz z lekarzem aby Ci coś przepisał, bo w Polsce są lekami na receptę
Poczytaj o takich lekach jak: Piracetam, Aniracetam, DMAE, Vinpocetyna, Hupercyna, Sulbitiamina, Picamilon czy nawet brana okresowo L-DOPA. To coś co się odczuwa, magnezy czy miłorząb japoński to można do sprawdzianu w podstawówce brać.
napisał/a: gulashos 2011-03-11 11:20
Ok, dzięki wielkie powiedz mi jeszcze jak możesz czy dostanę coś takiego od lekarza rodzinnego czy tutaj raczej neurolog musi receptę wypisać?
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-03-11 11:24
gulashos napisal(a):Ok, dzięki wielkie powiedz mi jeszcze jak możesz czy dostanę coś takiego od lekarza rodzinnego czy tutaj raczej neurolog musi receptę wypisać?


Zdradzę Ci sekret, część kupisz nawet na Allegro. A co do przepisu lekarza, jak masz "ludzkiego" rodzinnego to jak mu powiesz że potrzebujesz bo nie dajesz rady w pracy to może Ci przepisać, znam takich co przepisują bez problemu.
Ale najpierw poczytaj o tych składnikach, bo to nie cukierki i trzeba brać je z głową i wybrać taki które teoretycznie będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy.
napisał/a: gulashos 2011-03-12 18:38
Poczytałem trochę i znalazłem coś takiego:

http://www.transferfactor.info.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=44

w składzie pojawia się zarówno: Vinpocetyna, Hupercyna oraz inne składniki. Tylko nie wiem czy to nie jest jakoś zmiksowane i właściwych składników jest za mało i w myśl jak coś jest do wszystkiego to tak naprawdę do niczego.

Sibutramina - podobno wycofana
Piracetam, Aniracetam - występują raczej w postaci zastrzyków a to odpada raczej. Natomiast jak możecie to powiedzcie słówko na temat tego co znalazłem.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-03-12 19:10
Kolego słabo szukasz :)))

Tu masz np. piracetam:
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=piracetam

ps. i Chodziło mi o sibutiaminę a nie sibutraminę, bo to lek anorektyczny i całe szczęście że w końcu go wycofali.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-03-12 19:52
Tutaj inny produkt po którym na pewno będziesz na wyższych obrotach:

http://allegro.pl/man-swagger-mega-nowosc-od-producenta-scorch-i1498321560.html
napisał/a: gulashos 2011-03-13 15:04
Z allegro jakoś nie mam zaufania do leków. Jeszcze przejdę się do lekarza po receptę i spytam co on o tym sądzi ale tak w miarę możliwości powiedzcie mi czy można połączyć Piracetam z Olipm ALC lub Transfer Factor Recall i czy ogólnie to ma sens i czy są jakieś przeciwwskazania w stosowaniu dłuższym tych leków? I tak realnie po jakim czasie odczuwalny jest efekt ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-03-13 15:12
Ale to nie leki tylko suplementy diety to raz dwa oczywiście możesz najpierw pogadać z lekarzem, trzy że oczywiście że się bierze je okresowo to substancje notropowe. ALC jest dobre, a tak w ogóle przy takich suplementach dobrze jest brać cholinę (lecytyna).
A ten preparat co dałeś linka jest mega drogi i na pewno nie warty takich pieniędzy.
napisał/a: gulashos 2011-03-18 16:24
Dzięki za porady mam na koniec ostatnie pytanie, zamówiłem ostatecznie przez allegro bo było taniej ale otrzymałem piracetam w proszku niby miarka jest, dzienna dawka ustalona z lekarzem ( do 1000mg dwa razy dziennie to ponoć optymalna dawka) tylko jakoś nie wiem w jakich proporcjach rozpuścić to i w czym najlepiej.
napisał/a: biostymina35 2011-03-22 13:13
a ja znalazłam na allegro dwa takie preparaty:

http://allegro.pl/genio-extrakt-witaminowy-z-mikroalgami-i1509917457.html

http://allegro.pl/kineto-napoj-energetyczny-i1509917655.html

ciekawy zestaw, mogą być skuteczne...