Preparat BASICA czy warto stosować, czy pomaga?

napisał/a: aaggaa3 2013-03-20 09:51
Witajcie :)

Mój lekarz zalecił mi stosowanie preparatu BASICA w celu wyrównania równowagi kwasowo-zasadowej, orientuje się ktoś może, czy warto zastosować BASICĘ?

Jak sprawdzić czy organizm jest ''zakwaszony"? Czy są jakieś badania, które mogłyby to potwierdzić?

Jeśli chodzi o dietę to wiem, że jest sporo produktów zakwaszających, ale raczej ich unikam

Mięso i jego przetwory - nie jadam

Ryby i owoce morza - też nie

Jaja - ok 3 na tydzień

Sery żółte - codziennie 2-3 plasterki

Produkty zbożowe - nie jadam

Tłuszcze - tylko oliwa z oliwek i olej lniany

Słodycze (czekolada, cukier, dżemy, jogurty słodzone) - nie jadam

Piwo, wino - nigdy

Sól - bardzo rzadko

Ketchup, majonez - czasami

Kawa, herbata czarna - słaba kawa codziennie

Soja, groch - rzadko

Żurawina - bardzo rzadko

z suplementów diety : omega3 - 2x1, selen 1x1, witamina D3 2x1kropla

z góry dziękuję za sugestie
napisał/a: Peter 2013-03-20 13:06
Basica jak najbardziej ok. Ja też taki okresowo stosuję - konkretnie Alkala N lub T
Ocena zakwaszenia organizmu to prosta sprawa - akurat Alkala N posiada paski wskaźnikowe - nimi sobie sprawdzasz pH moczu - im niższe pH moczu, tym wyższe zakwaszenie organizmu i odwrotnie. To trochę jest uproszczenie, bo organizm uruchamia mechanizmy obronne, by utrzymać właściwe pH krwi i tkanek. Ale to jest proces bardzo obciążający wiele organów wewnętrznych. Dlatego warto mu czasem pomóc i go tak nie obciążać. Oczywiście nie należy przesadzać w żadną stronę.
Jakiś bardzo do przodu lekarz, że coś takiego zalecił :)
napisał/a: kasia971 2013-03-20 13:56
aaggaa napisal(a):Witajcie :)

Jeśli chodzi o dietę to wiem, że jest sporo produktów zakwaszających, ale raczej ich unikam

Mięso i jego przetwory - nie jadam

Ryby i owoce morza - też nie

Jaja - ok 3 na tydzień

Sery żółte - codziennie 2-3 plasterki

Produkty zbożowe - nie jadam

Tłuszcze - tylko oliwa z oliwek i olej lniany

Słodycze (czekolada, cukier, dżemy, jogurty słodzone) - nie jadam

Piwo, wino - nigdy

Sól - bardzo rzadko

Ketchup, majonez - czasami

Kawa, herbata czarna - słaba kawa codziennie

Soja, groch - rzadko

Żurawina - bardzo rzadko

z suplementów diety : omega3 - 2x1, selen 1x1, witamina D3 2x1kropla

z góry dziękuję za sugestie


Trochę ryb morskich typu dorsz, chleb żytni, razowy i biały ser to bym od czasu do czasu jadła zamiast sera zółtego i majonezu. A oliwa z oliwek dostępna w Polsce, zwłaszcza hiszpańska nie jest najlepszej jakości. Po artykułach prasowych ja z niej zrezygnowałam i przerzuciłam się na olej rzepakowy.

Taką dietę wraz z proszkiem zasadowym stosuję od czterech lat po zaleceniu przez lekarza homeopaty przy nawracających infekcjach z bardzo dobrym skutkiem tzn. od trzech lat nie byłam chora.

Pozdrawiam
Kasia
napisał/a: kasia971 2013-03-25 09:19
Moim zdaniem, jeszcze lepszy jest polski proszek zasadowy z inuliną (w ogóle nie zawiera sodu).
Mam nadzieję, że dr Peter się ze mną zgodzi:)

Na przykład: http://www.sanavita.com.pl/naturalne-suplementy-diety/37-proszek-zasadowy-z-inulina.html
napisał/a: angiella 2015-03-25 11:02
No tak dorosły niedobory witamin może nadrobić w diecie, ale 4 miesięcznemu dziecku mogę podać tylko Vita D, nie wiem jak to jest z tranem, od kiedy można?
napisał/a: Peter 2015-03-25 11:46
angiella napisal(a):No tak dorosły niedobory witamin może nadrobić w diecie, ale 4 miesięcznemu dziecku mogę podać tylko Vita D, nie wiem jak to jest z tranem, od kiedy można?

Jeśli dziecko jest karmione piersią lub gotowym pokarmem (mlekiem dla niemowląt), to oprócz wit. D i wit. C (bo tego z reguły jest za mało) nie ma potrzeby dodatkowej suplementacji kwasami omega, bo jeśli matka karmiąca zadba dla siebie o te kwasy, to dziecko też będzie miało. Tak samo pokarm gotowy (mleko dla niemowląt), ma ich wystarczającą ilość. Natomiast jak dziecko zaczyna jeść już inne pokarmy, to można zaczynać wprowadzać tran Mollers od ok. 8 msc. życia w ilości 2-3 kropli (najlepiej podawać do jakiegoś pokarmu).
A propo's dorosłych - gwarantuję, że nikt samą dietą nie zapewni sobie dostatecznej ilości suplementów. Przynajmniej teraz.