Prawo...

napisał/a: adriansusaaps 2013-03-09 17:31
Witam!!!

Mam pytanie trochę z zakresu prawa...
Jak wygląda sytuacja zamawiania leku który jest w Polsce na receptę z kraju w którym lek ten można kupić w każdej aptece bez większego problemu???(np.Piracetam)
Mowa tutaj jest o zakupie z zagranicznej apteki...

Pozdrawiam...
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-03-09 17:56
Ja sprowadziłem z ameryki cuda świata dla kolegów z siłowni :D jeśli to tylko 1 sztuka to nic spoko bo z tego co pamiętam ponad 2 sztuki są już nie zalecane bo można tym handlować ale to zależy jak trafisz :D
napisał/a: adriansusaaps 2013-03-09 19:11
Właśnie chodzi mi o 1 najmniejsze opakowanie...
Obawiam się właśnie jakiegoś wezwania do pocztowy urząd celny.
Jakie z tego tytułu mogą być konsekwencje?
napisał/a: adriansusaaps 2013-03-09 19:16
Dodam że w tej czeskiej aptece przy produkcie który jest w Polsce jest na receptę widnieje taka adnotacja:
"Ze względu na przepisy prawa, ten towar nie może być dostarczony do następujących państw:
Irlandia"
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-03-10 08:17
Mnóstwo osób kupuje np. Piracetam w Czeskich aptekach internetowych i nie słyszałem aby były jakieś problemy z tego tytułu.
napisał/a: Andzrej 2013-03-10 09:19
przesyłki do 40€ są zwolnione z cła z krajów spoza unii
http://www.lekarna-druzstvo.cz/index.php
napisał/a: adriansusaaps 2013-03-10 12:49
W takim razie zamawiam bez obaw...
napisał/a: Eugeniusz Leśnik 2013-03-10 12:55
adriansusaaps napisal(a):Właśnie chodzi mi o 1 najmniejsze opakowanie...
Obawiam się właśnie jakiegoś wezwania do pocztowy urząd celny.
Jakie z tego tytułu mogą być konsekwencje?


Tak jak to wyżej ktoś napisał przy jednej sztuce nie ma problemów bo to ilość nie handlowa !
napisał/a: adriansusaaps 2013-03-10 15:09
6. Przepisu ust. 5 nie stosuje się do środków odurzających i substancji psychotropowych, których przywóz z zagranicy określają przepisy ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. Nr 179, poz. 1485, z późn. zm. 232) ), oraz produktów leczniczych weterynaryjnych przeznaczonych dla zwierząt, z których lub od których pozyskuje się tkanki lub produkty przeznaczone do spożycia przez ludzi.


Jak do tego ma się PIRACETAM???
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-03-10 15:14
Jak Ci jest potrzebne to zamów jeśli to tylko 1 sztuka i w dodatku jest Ci potrzebna lub komuś z rodziny to na pewno nie będziesz miał potem nieprzyjemności.
napisał/a: adriansusaaps 2013-03-10 15:45
Z tego co kojarzę i co udało mi się przejrzeć to Piracetamu nie ma w wykazie substancji psychotropowych...
Nie pomyliłem się? Możecie potwierdzić?
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-03-10 16:01
Napisałem Ci wyżej, że na forach poświęconych smart drugs piszą że bez problemu kupują piracetam z czeskich aptek i nikt nie miał problemów w UC. Mówię oczywiście o małej ilości czyli 1-2 paczki a nie ilości które mogą wskazywać że kupujesz na handel.