Prawidlowa grubosc endometrium,

napisał/a: Kaminiulka 2010-10-05 18:51
Witajcie dziewczyny! Prosze was o pomoc. Ostatnio bylam u lekarki ( poszlam kontrolnie ) i powiedziala mi, ze moje endometrium jest nieco za grube ( 14 mm w 18 dniu cyklu ) i ze powinnam brac tabletki antykoncepcyjne albo progesteron. Kazala mi zbadac progesteron wynik progesteronu to 16,8 ng/ml w 22 dniu cyklu. Czekam tez na cytologie. Lekarka mnie nastraszyla,ze jak nie bede nic z tym robic moge miec raka i tak dalej generalnie bdzo nieprzyjemna wizyta. Kiedy wczesniej bylam u innego ginekologa tez mi to mowil ze jest dosc spore ale nie powiedzial,ze mam cokolwiek brac mowil raczej,ze bede miala latwosc z zajsciem w ciaze. Dodam,ze nie mam zadnych plamien,bolow ani innych problemow. Lekarka mowila tez ze endometrium wyglada ladnie i nie ma tam zadnych zmian jesli chodzi o usg. Sama nie wiem co robic? Ostatnia rzecza na jaka mam ochote jest branie antykoncepcji... co o tym sadzicie?
napisał/a: motylek.2 2010-10-05 19:57
jaka masz norme do badania ?
napisał/a: motylek.2 2010-10-05 20:00
Jesli chodzi o grubosc endometrium w okolicy owulacji to najbardziej optymalny jest wynik 10mm, zródła podają rożne normy gdzie dolna granica to właśnie 8mm nawet 6mm.
napisał/a: Kaminiulka 2010-10-05 21:12
Jesli chodzi o norme progesteronu to jest ona 15,9 a ja mam 16,8 ale w necie wyczytalam ze wszystko powyzej 10 to prawidlowa czynnosc cialka zoltego. Wyczytalam gdzies,ze norma do 12 mm jesli chodzi o endo ale przed miesiaczka mozna miec nawet 20 mm. Lekarce powiedzialam ze jestem w 10 dniu cyklu bo mi sie pomylilo ale jak przyszlam do domu i policzylam wyszlo ze to 18 dzien. Teoretycznie powinnam byc juz po owulacji. Moze powinnam skonsultowac to z innym ginekologiem? No i jesli chodzi o progesteron to mam wrecz lekko podwyzszony wiec nie widze sensu dawania mi go jeszcze bo po co? wiec zostaja tabletki hm...