Prawe ucho - dziwny problem

napisał/a: czezz 2012-10-14 14:56
3 tygodnie temu rozbolało mnie prawe ucho. Przyczyny to prawdopodobnie woda i wiatr.
Początkowo ucho leczyłem babcinym sposobem: wlewałem do środka kilka kropel oleju słonecznikowego wymieszanego z wyciśniętym czosnkiem. Po kilku dniach zacząłem stosować lek Candibiotic Ear Drops.
http://www.unitedpharmacies.com/customer/product.php?productid=1180

Od zeszłej soboty 06.10 wsyzstko było ok i w tą sobotę wybrałem się na basen.
Po basenie:
- prawe ucho jest jakby lekko spuchnięte w środku i trochę gorzej na nie słyszę, ale nie boli.
- jeszcze przed wyjście na basem w prawym uchu przy przełykaniu śliny lub naciśnięciu palcem za uchem miałem wrażenie jakby w środku była torebkla foliowa - taki odgłos. Ten efekt wciąż się utrzymuje. Brak bólu.
- lewe ucho zaczęło lekko boleć. Wkropiłem lek Otalgan. Dziś jest lepiej. Bólu prawie nie ma. Ten sam lek profilaktycznie wkropiłem do prawego ucha.

Martwi mnie moje prawe ucho. Co mi jest ?
napisał/a: Ruth1 2012-10-15 09:26
Twoje objawy wskazują na zapalenie przewodu słuchowego (szczególnie to uczucie puchnięcia i ból), musisz pilnie pójść do laryngologa. Jeżeli to się potwierdzi, wtedy kropelki raczej nie wystarczą, ja miałam opatrunki, czyli lekarz wkładał mi do ucha nasączone antybiotykiem i maścią tridem gaziki, codziennie musiałam jeździć na wymianę.
Musisz tego dopilnować, bo rozmawiałam z kobietą, u której wytworzył się jakiś przewlekły stan, co chwilę miała zapalenie.

Źle zrobiłeś, że poszedłeś na basen z takim uchem. I niczego tam nie wlewaj sobie bez konsultacji z lekarzem. Z uszami to dość paskudna sprawa, bo od takiego zapalenia może się ucho zatkać i to dopiero okropne uczucie, potem może się zrobić zapalenie ucha środkowego i różne powikłania, po zapaleniu ucha u mojego synka bujaliśmy się przez ponad rok z niedrożnymi
trąbkami słuchowymi.

Zdrówka życzę!