Prawdopodobnie wylew proszę o teoretyczną diagnozę

napisał/a: fyrek 2007-11-05 13:29
Witam .Mam ojca w wieku 62 lata.W sobotę zauważyłem u niego dziwny wygląd polegający na lekkim zamknięciu lewego oka,oraz osłabienu lewej ręki.W rozmowach z matką mówił niezrozumiale i niekiedy od rzeczy.Były to objawy chwilowe ponieważ po przyjeździe ambulansu mowa jego była normalna.W szpitalu wzięto zrobiono badania krwi oraz echo serca,jedno i drugie było w normie.Jest coś co mnie bardzo zastanawia a mianowicie jego senność .Potrafi spać 2 dni z małymi przerwami na jakieś 10 minut.Ma problemy z wydalaniem moczu.Nie chce iść do lekarza jest osowiały i nie mówi dużo. Proszę o szybką radę.
napisał/a: Peter 2007-11-05 13:40
Na 99% to nie był wylew.
Prawdopodobnie to zator lub udar i obejmuje niewielki obszar mózgu. Absolutnie konieczne odpowiednie leczenie, gdyż może dojść do większego zatoru i może to skończyć się nieciekawie.
Konieczna w takim przypadku TK mózgu!
napisał/a: fyrek 2007-11-05 13:47
Dzięki za szybką odpowieź. W szpitalu badano pod kątem udaru krew(tak mi powiedziano)krew.Czy poprzez badanie krwi jest możliwe zbadanie takiej przypadłości?
napisał/a: Peter 2007-11-05 13:54
Czyli badano pod właściwym kątem, tylko o ostatecznym rozpoznaniu decyduje wyłącznie TK lub MR mózgu! Po prostu sprawę ol.... Nie dokończę. Z przyczyn jasnych - brak kasy.
napisał/a: fyrek 2007-11-05 13:59
W sobotę całą przespał wczoraj spał jakieś 18 godzin a dziś znowu śpiący.Może orentuje sie pan jaki jest koszt takiego badania?
napisał/a: Peter 2007-11-05 15:05
To zależy. Cennik jest bardzo różny. Zasadniczo coś ok. 500 zł. Ale rozrzut cenowy może być duży.
To, że jest śpiący, może być wynikiem działania leków, które z pewnością otrzymał.
napisał/a: fyrek 2007-11-05 15:05
Chciałem wtrącić jeszcze że w szpitalu badanie krwi wykazało niski poziom tlenu,oraz tętno 170/100(zostało ono zbite do normalnej wartości i wczoraj po badaniu w domu było idealne). Czy to ma jakieś znaczenie i czy to może wskazywać na jakieś konkretne schorzenie
?
napisał/a: Peter 2007-11-05 15:09
Takie objawy wskazują na problemy z CUN (i zator może być jedną z takich przyczyn).
napisał/a: fyrek 2007-11-05 15:17
CUN czy mógłby pan to rozwinąć?(wiem że nie otrzymał żadnych leków )
napisał/a: Peter 2007-11-05 15:19
Centralny Układ Nerwowy.
Jeśli nie otrzymał leków, to skandal. Znaczy, że nie postawiono ostatecznej diagnozy. Zresztą nie mogło jej być, bo nie ma TK lub MR. Jest to po prostu zaniechanie leczenia. A to już podstawa do roszczeń i skargi.
napisał/a: fyrek 2007-11-05 15:23
Jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie i za czas poświęcony dla mnie.Teraz to muszę tylko zastanowić się jak go sprowadzić do szpitala,nie chce iść.
napisał/a: NimfaBlotna 2007-11-06 18:24
jak nie prosba, to grozba...
przemijajace atakie niedokrwienne (tzw TIA) sa znakiem ostrzegwczym. Musi byc wdrozone odpowiednie leczenie prewencyjne, zeby nie nastapil pelnoobjawowy udar, ktory np. moze skonczyc sie paralizem, utrata mowy i funkcji poznawczych.