Prawdopodobienstwo zajscia w ciaze.

napisał/a: malutka52 2010-02-01 16:28
Witam!
Wspolzyje z chlopakiem pol roku ponad kochamy sie bez zabiezpieczenia, dopiero przed wytryskiem zabezpiecza sie, bez wzgledu na to czy ma mdni plodne czy nie bo nie kontroluje tego, i sie nie zaszla mw ciaze a czy jest mozliwosc ze 5 dni i mniej przed okresem jak bedziemy sie kochac bez zadnego zabezpieczenia w pelni do konca zajscia w ciaze? Czy sa minimalne szanse? Bo jak minimalne to sie nie boje. Bo wiem ze to tez od nastawienia psychicznego zalezy czy sie chce czy nie miec dziecko. Inni wiem tez kochaja sie w pelni dlugo i nie zachodza w ciaze. Trzeba sie duuzo starac zeby zajsc.
napisał/a: KaSSK 2010-02-01 17:23
Na tym forum piszemy po Polsku. Twój post jest tak nieskładny, że z trudem zrozumiałam o co chodzi xD Oczywiście, że są szanse. To zależy jak długie masz cykle. Największe szanse zajścia w ciążę są podczas dni płodnych, ale to nie znaczy, że nie możesz zajść w ciążę w inne dni.
Jeśli chodzi o procentowe określenie szans, to Wikam jest w tym najlepsza:)
napisał/a: Lalcia23 2010-02-01 17:33
Szansa jest zawsze. poczytaj o preejakulacie. na forum jest tego pełno tutaj.
napisał/a: malutka52 2010-02-01 17:41
szanse wiem ze sa, ale chodzi mi o bliskie zeru;)
napisał/a: wikam2 2010-02-01 17:43
1. To czy się chce zajśc czy nie, nie ma żadnego znaczenia! No kurcze!!!
2. Nigdy nie policzysz kiedy jesteś płodna a kiedy nie. Niepłodna jesteś zazwyczaj na 12 dni przed nastepnym okresem.
Masz cykle regularne? Jesteś pewna w 100%, że okres przyjdzie napewno wtedy kiedy zakładasz, ze przyjdzie?
Jesli taka wiedzę posiadasz to możesz współżyć 12 dni przed nastepną miesiączką. A dodatkowo jesli masz taką wiedzę to jesteś jedyna na świecie. Zadna kobieta nie ma pewności kiedy bedzie następne krwawienie. Dlatego nic nie wolno zakładać z góry i współżyc bez zabezpieczenia w określonym przez siebie czasie. No chyba, ze zamierzasz stosować NPR.
3. To, że chłopak zabezpiecza się przed wytryskiem nic nie daje. Plemniki mogą znajdować się takze w preejakulacie i być pozostałością poprzedniego wytrusku, który uwalnia się z penisa przez cały stosunek. Dlaczego jeszcze nie zaszłaś w ciążę? Pewnie dlatego, że albo nie trafiłaś w dni płodne albo chłopak 48h przed następnym stosunkiem oddał mocz i umył penisa - w ten sposób "oczyścił" sie z plemników z poprzedniego stosunku.
4. I ja i moja kuzynka i wiele kolezanek zaszło w ciążę bez żadnego starania. O tych, które "wpadły" nawet nie wspominam....
Pisze to odnośnie Twojej mylnej bardzo opinii jakoby o ciążę należało się dłuugo starać. Tak jest wtedy kiedy kobieta badz mężczynza ma problemy....Jesteś zdrowa możesz zajść szybciutko.
napisał/a: wikam2 2010-02-01 17:45
malutka5 napisal(a):szanse wiem ze sa, ale chodzi mi o bliskie zeru;)


Sznase na ciąże w czasie niepłodnym = zero
Szansa na wyliczenie dni niepłodnych = zero
Tak więc jak widzisz żadnej gwarancji nie ma.
Jedyny sposób - metody NPR
napisał/a: malutka52 2010-02-01 21:05
Wlasnie moj chlopak przed kazdym stosunkiem oddaje mocz i myje go;) tak dla bezpieczenstwa;) bo mocz podobno oczyszcza tak na biologii mowili.
napisał/a: ivi.kiwi 2010-02-01 21:10
Malutka ale nie znaczy to ze ciazy nie bedzie bo Twoj chlopak oddal mocz i umyl peniasa... i ze nastawiasz sie, ze nie chcesz teraz ciazy to jej nie bedzie... Jesli nie chcesz byc w ciazy to albo nie uprawiaj seksu, albo sie zabezpieczaj... Bo w ciaze mozna zajsc latwiej niz Ci sie wydaje...
napisał/a: Lalcia23 2010-02-01 21:57
ivi26 napisal(a):Malutka ale nie znaczy to ze ciazy nie bedzie bo Twoj chlopak oddal mocz i umyl peniasa... i ze nastawiasz sie, ze nie chcesz teraz ciazy to jej nie bedzie... Jesli nie chcesz byc w ciazy to albo nie uprawiaj seksu, albo sie zabezpieczaj... Bo w ciaze mozna zajsc latwiej niz Ci sie wydaje...


Bardzo słuszna uwaga.
napisał/a: wikam2 2010-02-01 22:01
malutka5 napisal(a):Wlasnie moj chlopak przed kazdym stosunkiem oddaje mocz i myje go;) tak dla bezpieczenstwa;) bo mocz podobno oczyszcza tak na biologii mowili.


Tak to prawda. Umycie penisa i oddanie moczu powinno wyeliminować obecność plemników w preejakulacie.
Jest jednak jeszcze coś takego jak kropelkowanie. Tuż przed wytryskiem mogą z penisa wydobywac się śladowe ilośći spermy. W mojej opinii ciąża spowodowana preejakulatem jest naprawdę mało prawdobodobna....jednak takie przypadki się zdarzają.
Lepiej nie ryzykować. No i jeszcze fakt, że któregoś razu chłopak moze nie zdążyć. Jesteście młodzi (tak wnioskuję z wypowiedzi) wobec czego on moze nie znac swojego organizmu tak dakłodnie i nad nim panowac.
Jednak seks do końca? Wykluczone.