prawdopodobieństwo zajscia w ciaże

napisał/a: kotty 2008-12-09 16:02
hej chciała bym wiedziec jakie jest prawdopodobieństwo... ze zaszłam w ciąze gdy spałam z chlopakiem.. bez zabezpieczenia (stosunke przerywany) w 3-4 dzien po miesiaczce...... jest duze prawdopodobieństwo..?
napisał/a: Renacik 2008-12-09 17:52
Prawdopodobieństwo jest zawsze duże, jeśli nie było żadnego zabezpieczenia. Stosunek przerywany, nie jest żadną antykoncepcją, zwłaszcza dla młodych kobiet uprawiających sex nieregularnie. Po pierwsze wyliczanie sobie,że to było 4-5 dni po miesiączce jest błędne, gdyż nawet kalendarzyk jest zawodny np.przy tzw. podwójnym jajeczkowaniu. Może się okazać,że miałaś być niepłodna, a natura zrobiła ci psikusa i w jednym cyklu byłaś płodna dwa razy- bez objawów. Dlatego kup test ciążowy i sprawdź. Dla własnego spokoju, aby nie być nerwowa z tego powodu. I pamiętaj,że musisz pomyśleć jak skutecznie ustrzec się przed takimi rozterkami później. Może porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. Dziś są takie możliwości radosnego i spokojnego sexu. Za moich czasów, szkoda gadać.
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-12-09 18:38
Nikt Ci na to nie odpowie. Najlepiej zrób test.
napisał/a: Madonna 2008-12-09 20:08
Renacik, nie opowiadaj kalendarzykowych mitów niezgodnych z wiedzą medyczną. Nikt nie jest płodny 2x w cyklu. Owulacja jest jedna i okres płodności jest jeden, nawet jeśli było więcej podejść do owulacji.
Miejsce kalendarzyka jest w muzeum medycyny, a obecnie korzysta się ze skutecznych metod rozpoznawania płodności.
Przerywany to zachowanie antykoncepcyjne i nic innego.
napisał/a: megi245 2008-12-13 01:08
Cześć mam pytanko czy mogę być w ciąży jak współżyłam z mężem 3dni przed miesiączką a miałam wtedy dni płodne.Niepokoi mnie ból w podbrzuszu raz z prawej strony raz z lewej strony dochodzi ten ból do biodra i trochę na kręgosłup mam lekkie plamienia od 2 dni w sumie troszkę widoczne,mam mdłości poranne i chodzę często do ubikacji oraz od czasu do czasu słabo mi jest nigdy tak,nie miałam czuję się taka jakaś dziwna,nie wiem jak to powiedzieć.Byłam u ginekologa zrobił mi USG do pochwowe i powiedział mi tylko tyle,że mogę być w ciąży ale w 1 tyg.USG zrobimy jeszcze później bo od 1 do3tyg,nie widać pęcherzyka ani nic.Czy mogę być w ciąży bo bardzo bym chciała bo staram się mieć dziecko od roku czy ktoś mi powie dokładnie.I czy to prawda,że podczas ciąży w pierwszych tyg można mieć krwawienie podobne do okresu.Moja znajoma mówiła mi że jak ona zaszła to na początku bolał ją jajnik miała krwawienie tak jak w czasie spraw kobiecych jadła dużo chodziła się załatwiać ale,na początku myślała że ma to przed bo zawsze co 28dni tak miała.Nie poszła do lek jak nie dostała sprawy kobiece w terminie poczekała 14 dni i poszła powiedziała lek że robiła test okłamała go żeby ją zbadał i okazało się że była w 5tyg.A teraz ma już dzidziusia.Proszę Was napiszcie mi co i jak.Jak jest na początku ciąży bo nie wiem w testy nie wierzę bo słyszałam od koleżanek że się zawiodły.Z góry dziękuje za odpowiedź pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-12-13 07:46
megi245 napisal(a):Cześć mam pytanko czy mogę być w ciąży jak współżyłam z mężem 3dni przed miesiączką a miałam wtedy dni płodne.


Tu już sama sobie odpowiedziałaś.
napisał/a: damian25 2008-12-14 19:56
Dobry wieczór mam pytanie ja i moja dziewczyna staramy się o dzidzi odbyliśmy stosunek 6dni przed jej sprawami kobiecymi a nie wie kiedy ma dni płodne bo nie prowadzi kalendarzyka i można wiedzieć ile dni przed sprawami kobiecymi i po są dni płodne i od kiedy się zaczynają bo nie wiem czy to prawda słyszałem od mojej siostry,że od7dni przed do samych spraw kobiecych są dni płodne i 3 dni po są dni nie płodne.Kochamy się od czasu do czasu bez zabezpieczenia.Moja dziewczyna ma zmienne nastroje bóle podbrzusza ciągnące się do pleców non stop chodzi do ubikacji się załatwiać jakaś taka dziwna jest nie jest tą dziewczyną która była.Ma plamienia jak narazie 2 dzień.Ale słyszałem że może mieć kobieta okres i plamienia do 3mieś bynajmniej tak miała moja siostra.Byliśmy u ginekologa razem i ginekolog nic nie mógł powiedzieć bo nic nie widział jak narazie powiedział nam jak by coś się działo to proszę przyjść powiedział.Co to może być proszę o odpowiedź bo nie wiem i nie wyczymam dłużej naprawdę jestem ciekawy i boję się o dziewczynę proszę o odpowiedź z góry dziękuje.Pozd.
napisał/a: Madonna 2008-12-15 18:44
Kalendarzyk nie pomoże rozpoznać płodności.
napisał/a: anioleczek24 2008-12-18 23:03
Cześć mam pytanko i prosiła bym o odpowiedź na,nie.Była bym bardzo wdzięczna.Kochałam się z chłopakiem źle się czuje jestem blada jakieś 11 dni.I od 11dni boli mnie podbrzusze czasem jak mnie w nocy boli podbrzusze to wstaje i czuje jakieś dziwne uczucie w brzuchu a później się kładę i biorę poduszkę pod brzuch jajniki mnie też bolą.Chodzę co pół godz do ubikacji,ale zdarza mi się chodzić nawet po20min.Robiłam wszystkie badania które mi przepisała lekarka i wyniki wyszły dobrze.Więc poszłam zapisać się do przychodni na termin.Terminy do gin są długie tak jak wszędzie ale u mnie tu gdzie mieszkam w Zabrzu dokładnie w dzielnicy Zabrza na Helence w przychodni mam dopiero na 6.01.09r.Słyszałam od sąsiadki,że mi radzi iść do gin tam gdzie ona chodzi sąsiadka powiedziała,że jest dobrym gin i powie mi od razu co mi jest więc poszłam i się zapytałam lek gin czy mnie przyjmie powiedział mi,że tak powiedziałam lek,o objawach które mam zbadał mnie zrobił USG do pochwowe i powiedział,że wszystko jest w porządku tylko wejście do macicy jest troszkę pogrubione ma ok3mm.A z tego co ja wyczytałam po wizycie u pana gin to od 0,1do 0,3mm jest 1tydz ciąży i jest minimalnie pogrubione wejście do macicy i macica tak pisało na wykresie czy to prawda.12.12.08r byłam u chłopaka w domu i zasłabłam.Od13 do15.12.08r miałam plamienia,lekko widoczne.A od 15.12.08r mam małe krwawienia podobne do okresu ale to,nie jest okres bo wiem jak wygląda u mnie okres więc,nie wiem co jest grane a do tego do gin mam iść po nowym roku dopiero na badanie kontrolne czy wszystko jest w porządku.Więc,nie wiem co mam robić robiłam testy 6dni po stosunku i 1 wyszedł pozytywnie następny robiłam 3dni później i wyszedł negatywnie i po 3dniach zrobiłam kolejny test i wyszedł negatywnie a z tego co mi mówił gin bo się go pytałam czy test jest pewien tak jak ja wiem na 99% a on do mnie,że,nie zawsze bo miał taką sytuację,że przyszła do niego dziewczyna i powiedziała mu,że się źle czuje,że ją bolą jajniki.Lek ją zbadał i stwierdził ciąże była 4mieś ciąży.A z tego co mi wiadomo do 4tyg.USG dopochwowe,nie wykaże ciąży.Mam jeszcze pytanie jak kobieta odczuwa,że jest w ciąży.Jeszcze mam małą prośbę czy możecie mi podać jakieś adresy do dobrego gin na terenie Zabrza,Bytomia,Gliwic.Proszę o odpowiedź na moje pytania i o wyjaśnienia ja mam 17lat i mogę,nie wiedzieć tego.A ja pragnę mieć dziecko i dlatego kochaliśmy się to była nasza wspólna decyzja mój chłopak ma 25 lat i,nie nalegał.Chłopak też chce być ojcem ale wiem,że to,jak na razie,nie będzie dzidzi pewnie.Ale ja Sobie nic,nie wmawiam bo słyszałam,że jak kobieta chce mieć dziecko to może sobie uroić ciążę i będą takie same objawy jak w ciąży.A jak to,nie będzie ciąża to będziemy się starać dalej ale jak na razie damy sobie spokój na jakiś czas ale przypuszczam,że to może być to ale,nie jestem pewna.Proszę napiszcie mi co to może być według Was proszę o szczerą odpowiedź z góry dziękuje.Pozdrawiam
napisał/a: majeczka351 2008-12-22 00:39
Witaj aniołeczku z mojego doświadczenia powiem Ci że bóle w podbrzuszu ma prawie każda kobieta i to nie tylko z tego względu że może byc w ciązy.Bóle ma się również przed okresem są różne ,lekkie mocniejsze casami promieniują do krzyża.Masz 17 lat twoja macica może nie byc jeszcze ukształtowana ,ja w twoim wieku równiez miałam bóle i to takie ża czasami mdlałam.Ginekolog po 11 dniach nie jest w stanie powiedziec Ci że jesteś w ciazy .Powinnaś sama po sobie stwierdzi czy chociaz troszkę się zmieniłas ,bo np: ja gdy zaszłam to w czwartym dopiero tygodniu odrzuciłam papierosy ,w pierwszych tygodniach troszkę spada się na wadze mimo że ma się apetyt lekki ,podaję Ci w tej chwili moje obiawy jakie ja miałam gdy zaszłam.Każda kobieta przechodzi inaczej.Mogą to byc jajniki ,jakis torbiel są rózne przyczyny wiem że byłaś u lekarza ale nie zapominaj nikt nie jest idealny każdy może się pomylic.Piszesz że często oddajesz mocz ,to tez nie jest mówione że jesteś w ciązy częste oddawanie moczu prawidłowo jest dopiero w późniejszym okresie kiedy to płód uciska na pęcherz moczowy .To mogą byc całkiem inne przyczyny ,zapalenie cewki moczowej ,przeziebiony pęcherz,a nawet możesz miec coś z kręgosłupem z dolnym odcinkiem L5-S1 także nie martw się aniołeczku jak bardzo chcesz byc w ciązy to bądź cierpliwa nie ma co się denerwowac .Aby troszkę przyniosło Ci ulgę prubój cwiczyc mięśnie macicy jak siedzisz ,jak lezysz od czasu do czasu ściskaj posladki i w tym momencie wzmacniasz mięsnie macicy.Pozdrawiam cieplutko;):)
napisał/a: pegi2 2008-12-23 21:57
Cześć jestem na tym forum 1 raz i proszę o odpowiedź bo widzę,że na tym forum są poruszane tematy w dziedzinie ginekologi.Mam na imię Sabina mam 17lat od 14dni bardzo boli mnie w podbrzuszu,jestem blada non stop pije i co pół godziny chodzę do ubikacji i nic mi się,nie chce non stop bym spała.Ostatnio u chłopaka zemdlałam z tego co mój chłopak mówił.Byłam u lek gin 3tyg temu bo mam od 3tyg te objawy i powiedziałam mu co jest granie i,że robiłam dwa testy i wyszły 2 kreski czerwone a 3test wyszła 1 kreska.Lek mnie zbadał i stwierdził,że wejście do macicy mam pogrubione o 0,3mm stwierdziło to Usg.I powiedział mi,że,nie wie czemu tak jest tak.Poszłam więc do innego gin i stwierdził,że nie widzi nic i mam przyjść jeszcze raz do niego 12.01.09r na badanie USG na brzuchu ale ja widziałam wykres i rozmawiałam z koleżanką która była w 4tyg ciąży bo poroniła,że od 0,1-0,3mm to niby jest początkowa ciąża bo wejście i macica są pogrubione czy to prawda proszę o odpowiedź szczerą bo,nie wiem.Chciała bym się jeszcze zapytać czy na początku ciąży będę coś odczuwała czy też,nie bo jedni mi mówią,że jest duże prawdopodobieństwo,że jestem a 2,że,nie.W między czasie robiłam wszystkie badania które mi zleciła lekarka rodzinna i wyniki wszystkie mam dobre więc,nie wiem co to jest i dlatego piszę do Was możecie myśleć,że jestem nie pełnoletnia bo nic,nie wiem ale taka jest prawda.Chcę już wiedzieć co według Was to jest bo,nie wytrzymam do wizyty.Była bym wdzięczna za odpowiedź szczerą na moje pytania.Z góry dziękuję pozdrowienia dla Was