prawdopodobieństwo ciąży?

napisał/a: aviator2312 2014-03-29 15:33
Witam, 14 lutego dostałam ostatni okres, który trwał 4 dni, gdyż zatrzymał się, gdy 18.02 wyjeżdżałam za granicę (ok 900km). 1 marca wracałam do domu. Dziś jest 29 marca, a okresu dalej nie mam. Czy czynniki takie jak siedzący tryb życia, drobny stres i niemal zero sportu mogą być przyczyną tego, że okres się spóźnia tyle czasu? Muszę zaznaczyć, że to ze względu na prawdopodobną chorobę kości (2 tygodnie temu miałam robiony rezonans magnetyczny, celem postawienia diagnozy). Występują u mnie delikatne upławy, niemal niewidoczne na wkładce, jednak odczuwalne. Z chłopakiem współżyłam w między czasie tylko raz, było to około 8 marca, chociaż stosunek przez około minutę był bez zabezpieczenia, to poczuliśmy się niepewnie i zdecydowaliśmy o założeniu prezerwatywy. Wizytę u ginekologa mam dopiero 17 kwietnia.

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-03-31 15:27
Może się przyda:

[url_special=http://polki.pl/oblicz-dni-plodne-kalendarz.html:2maecm31]https://polki.pl/oblicz-dni-plodne-kalendarz.html[/url_special:2maecm31]
napisał/a: forgetmenot2 2014-06-18 17:23
Hej, znalazłam to forum już jakiś czas temu - piszecie naprawdę mądrze. Poczytałam wątki o tym co mnie interesuje, zastosowałam się do Waszych wskazówek, ale teraz dla upewnienia się mam do Was pytanie. Oto mój problem..
23 lutego dostałam miesiączkę, z 7/8 dnia cyklu doszło do zbliżenia. Kolejna miesiączka/krwawienie przyszła spóźniona o 1 dzień, ale trwała mniej więcej tak jak zawsze ( 5 dni ). Następne krwawienie przyszło wcześniej o 1 dzień ( trwało 5/6 dni, dość bolesne ). Następne krwawienie znów spóźniło się o 1 dzień ( ale długość jak zawsze 5/6 dni ). Ostatnie krwawienie przyszło 5 dni wcześniej, trwało po raz kolejny 5/6 dni, obfitość normalna, skrzepy także się pojawiały. Naczytałam się o tych wszystkich rzekomych miesiączkach w ciąży, i już mam po prostu taki bałagan myśli w głowie, że potrzebuje od kogoś uspokojenia. Zrobiłam nawet test ciążowy. Gdybym była w ciąży byłby to wtedy koniec 16 tygodnia. Może i test nie był z porannej porcji moczu, ale raczej na tym etapie powinien wyjść pozytywny ( była kreska tylko w miejscu kontrolnym, nie testowym ). Czytam z tygodnia na tydzień jakie mogła bym mieć objawy ciąży - i albo je mam, albo je sobie wkręcam, ale a to mnie boli podbrzusze, a to mi się coś przelewa w brzuchu, a to plecy bolą, a to dziąłsła krwawią, albo mam zatkany nos.
Nieregularność krwawień można by wytłumaczyć stresem związanym z egzaminami, oraz z obawą o ciąże. Od 2 miesięcy mam kompletny brak apetytu, schudłam 4 kg. Gdyby to była ciąża to waga sprzed ciąży była by 63, a obecnie jest to 59.
Jest jakaś możliwość żebym była w tej ciąży? Mając 4 krwawienia normalnej długości, oraz negatywny test ciążowy wykonany po takim czasie?
napisał/a: Gracee 2014-06-20 22:51
W ciąży nie jesteś, możesz wyluzować. Przesunięcie miesiączki 1-5 dni to nic nienormalnego, cykl nadal jest regularny. Denerwujesz się rzekomą ciążą to i apetyt masz mniejszy, a to skutkuje utratą wagi. Zapewniam, że przy 16-to tygodniowej ciąży test wyszedłby pozytywny.
napisał/a: forgetmenot2 2014-06-21 10:40
Nawet jeśli test był zrobiony nie z samego rana, i podczas krwawienia (co prawda przy zebraniu moczu do pojemnika, miałam tampon, więc nie możliwe żeby krwawienie coś tu mogło zaburzyć). No ale chyba na takim etapie ciąży, jakby pojawiło się krwawienie (nie żadne plamienie), to nie trwało by już raczej 5/6 dni?
Naczytałam się przeróżnych rzeczy na wszystkich stronach, i to naprawdę robi mętlik w głowie.
napisał/a: Gracee 2014-06-21 14:27
Krwawienie, a właściwie plamienie w ciąży w czasie miesiączek nie jest częste. Jest ono zazwyczaj mniej intensywne. Test który został wykonany w prawdopodobnym 16-tym tygodniu ciąży na pewno wyszedłby pozytywny. Nie ma znaczenia czy był zrobiony z porannego moczu, czy popołudniowego. W organizmie jest wysokie stężenie hormonu HCG i wykrywalne jest ono o każdej porze dnia i nocy. Na początku ciąży ważne jest by testy robić rano bo wówczas największe stężenie poziomu HCG jest rano.
napisał/a: forgetmenot2 2014-06-21 15:15
Dziękuje!
napisał/a: forgetmenot2 2014-06-23 12:31
Mam jeszcze jedno pytanie. Cechą charakterystyczną śluzu płodnego jest to że można go trochę rozciągnąć. Więc jeśli występuje jakikolwiek śluz dający się rozciągnąć (przeźroczysty lub biały) to znaczy że ma się dni płodne? W moim przypadku - że nie ma ciąży? Zaobserwowałam u siebie właśnie parę dni temu śluz, który byłam w stanie trochę rozciągnąć, ale nie był on przeźroczysty.
napisał/a: Gracee 2014-06-23 20:14
Śluz typowo płodny jest bezbarwny o konsystencji białka. Jak wiadomo przechodzi on od mlecznego do przeźroczystego i z powrotem do mlecznego a później do białego i nierozciągliwego. Jednak śluz półprzezroczysty możesz uznać za początki płodnego.
napisał/a: forgetmenot2 2014-06-23 21:27
A czy podczas występowania śluzu płodnego (rozciągliwy, przezroczysty tak jak to opisałaś) może występować też inny śluz? Taki bardziej płynny/wodnisty, biało-przezroczysty, ale nie rozciągliwy?
napisał/a: Gracee 2014-06-23 22:32
Taki jaki opisujesz też może występować na początku lub na końcu czasu płodnego.
napisał/a: forgetmenot2 2014-06-23 22:40
Ale jeśli występuje taki śluz, ciągnący się mniej czy bardziej bo wiadomo że u każdego jest inaczej, (jest teraz jakiś 13 dzień od pierwszego dnia krwawienia) to można na 100% wykluczyć już ciąże?