prawdopodobieństwo ciąży

napisał/a: brunettta 2011-08-31 13:15
Witam.
Dwa moje ostatnie cykle liczyly 32 dni( wczesniej zwykle 28).Od 7sierpia uprawialam seks bez zabezpieczenia (partner konczyl we mnie).Ostatnia miesiaczke dostalam 14 sierpnia (32dni cyklu). W trakcie okresu nie uprawialismy seksu.Tuz po nim znow zaczelismy i dochodzilo do wytrysku wewnatrz az do soboty 27 sierpnia wlacznie(jezeli znow mam cykl 32dniowy to nie wiem na kiedy przypada owulacja, jezeli 28dniowy to owulacja wypadla wlasnie w sobote) 30 sierpnia (wczoraj) rowniez wytrysk byl w srodku. Zastanawiam sie czy mozliwe jest ze zajde w ciaze i jak duze jest prawdopodobienstwo. Dodam, ze nie boje sie ciazy, wrecz przeciwnie licze na dzidziusia.Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
napisał/a: Christine1 2011-08-31 13:43
Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, podczas uprawiania seksu bez zabezpieczenia, jest bardzo duże, bo nie każda kobieta i nie zawsze, ma dni płodne w połowie cyklu.
Jeśli wytrysk następuje wewnątrz pochwy, to prawdopodobieństwo wzrasta kosmicznie. Biorąc pod uwagę, że Twoje cykle nie są zbyt regularne, to i dni płodne mogą być niepewne.

Nie wiem ile masz lat, ale powinnaś wiedzieć, że zajść w ciążę można nawet biorąc tabletki antykoncepcyjne (chociaż wtedy to jest minimalne ryzyko), a Ty uprawiasz seks bez jakichkolwiek zabezpieczeń, więc odpowiedź jest prosta - zajście w ciążę jest bardzo prawdopodobne.
Warto pomyśleć o jakichś zabezpieczeniach. Porozmawiaj o tym ze swoim ginekologiem.
napisał/a: brunettta 2011-08-31 14:44
"Nie wiem ile masz lat, ale powinnaś wiedzieć, że zajść w ciążę można nawet biorąc tabletki antykoncepcyjne (chociaż wtedy to jest minimalne ryzyko), a Ty uprawiasz seks bez jakichkolwiek zabezpieczeń, więc odpowiedź jest prosta - zajście w ciążę jest bardzo prawdopodobne.
Warto pomyśleć o jakichś zabezpieczeniach. Porozmawiaj o tym ze swoim ginekologiem."


Mam 22lata. Napisalam, ze nie obawiam sie ciazy i chce miec dziecko, tak wiec rozmowa z ginekologiem o zabezpieczeniach jest zbyteczna. Prosilabym o bardziej uwazne czytanie a nie odpisywanie po to aby tylko odpisac.
napisał/a: Christine1 2011-08-31 14:58
Z góry przepraszam, że nie doczytałam... Chociaż mogłabym przysiąc, że jak odpisywałam na Twojego posta, to nie było tego zdania o tym, że nie boisz się ciąży, więc może edytowałaś post i później je dopisałaś...
Czy masz wyraźny śluz owulacyjny? Jeśli tak i chcesz zajść w ciążę, to warto prowadzić kalendarzyk menstruacyjny i notować zarówno plamienia, miesiączkę i śluz owulacyjny - po kilku miesiącach będziesz wiedziała kiedy najłatwiej zajść w ciążę, która może się trafić zanim skończysz obserwację :)
Gdybyś nie miała wyraźnego śluzu owulacyjnego, a miesiączki będą nieregularne, to już lepiej poradzić się ginekologa.
napisał/a: brunettta 2011-08-31 15:24
niczego nie dopisywalam ani nie edytowalam....ale ok.

co do sluzu mam teraz przezroczysty i ciagnacy sie jak jajko kurze...
nigdy nie obserwowalam tego bo nie zalezalo mi na tym aby poznac sie lepiej i swoj organizm.
teraz przyszedl taki czas ze oboje z narzeczonym pragniemy dziecka.
wczesniej notowalam tylko w kalendarzyku kiedy dostalam okres i ile trwal.
zawsze byly to cykle 28-29dni.
z czerwca na lipiec cykl trwal 32dni, teraz z lipca na sierpien tez 32dni i miesiaczka pojawila sie 14sierpnia.
Na poczatku sierpnia troche sie stresowalam, bylam w podrozy, nadal jestem, zmienilam klimat.
W sumie sama juz zwariowalam jak to jest z moim organizmem. Nie wiem teraz czy moj cykl znowu bedzie dlugi 32dniowy czy moze wroci do normny jak wczesniej co 28dni. Jezeli znow 32dni to owulacja przypada na jutro.
Mam jeszcze jedno wazne pytanie odnosnie pomiarow temperatury w pochwie. Rowno w zeszlym tygodniu mierzylam i wynosila 37,4 i taka sama utrzymuje sie do dzisiaj.wyczytalam , ze tempka powyzej 37 w pochwie moze swiadczyc o wczesnej ciazy, czy to prawda?
napisał/a: Christine1 2011-08-31 15:41
Jeśli temperatura mierzona w pochwie wynosi 37 stopni lub więcej, to może oznaczać ciążę, ale nie musi.
Temperaturę trzeba mierzyć rano, przed wstaniem z łóżka, codziennie o tej samej porze. Jeżeli wstawałaś np. do łazienki, w nocy, to już wynik pomiaru może być zafałszowany. Lekkie przeziębienie, wypity poprzedniego dnia alkohol, też mogą wskazać nieprawidłowy wynik.
Temperatura również wzrasta podczas owulacji.
Jednak nie u każdej kobiety jest to miarodajne badanie, bo czasem temperatura nie wzrasta lub wzrasta nieznacznie, a ciąża może być.
Wyraźny śluz owulacyjny to dobry znak i w ciążę łatwiej zajść - dzięki temu ja wiedziałam dokładnie kiedy zaszłam w ciążę :)
napisał/a: wikam2 2011-08-31 18:41
Zapewne teraz jesteś płodna. Szansa na ciąże max 40% a temperatury nie mierz bo nic Ci nie powie. Chyba, że masz zamiar zabrać się za NPR.
napisał/a: brunettta 2011-09-01 07:57
jestem bliska zwariowania.

krotko mowiac, gdyby moj cykl teraz trwal 28dni to dzisiaj wypada mi tzw "zagniezdzanie".
Jezeli mialby trwac 32 dni jak ostatnio to dzisiaj przypada dzien owulacji.
Problem w tym, ze moj sluz dzisiaj nie wyglada na owulacyjny. Jest lepki, klei sie i kompletnie nie rozciaga.

mozliwe ze cykl przeskoczyl na 28dniowy (wtedy jest duuuuza szansa ze jestem w ciazy bo we wszystkie plodne i owulacje uprawialam seks).

Jakie sa typowe objawy przy zagniezdzaniu/implantacji/plamieniu implatancyjnemu?
Wczoraj pobolewal mnie brzuch, takie dziwne klucia w podbrzuszu. Dzis rano obudzilam sie z mdlosciami (choc na te ciazowe mdlosci jest zdecydowanie za wczesnie), chcialo mi sie wymiotowac. Czy plamienie implantacyjne wystepuje zawsze u kazdej kobiety?
napisał/a: wikam2 2011-09-01 08:22
Plamienie implantacyjne zdarza się rzadko a objawy implantacji nie różnią się właściwie niczym od normalnego pobolewania podbrzusza w f, lutealnej. W sumie to są nieodczuwalne.
napisał/a: brunettta 2011-09-01 08:34
moje podbrzusze dzisiaj bardzo mi dokucza, sciskanie, klucie, "plumkanie", "strzelanie". Czuje sie taka "napompowana" . czy z testem ciazowym musze czekac az do dnia miesiaczki?. Dzisiaj wypada mi 19 dzien cyklu. Jest szansa ze cos juz wykryje?
napisał/a: wikam2 2011-09-01 08:42
Implantacja ma miejsce 6-8 dni po POTWIERDZONEJ owulacji. 4 dni potem test może pokazac już ciążę. Więc teraz na nic nie wskaże.
Nie wsłuchuj się tak w ciało bo się potem możesz rozczarować...

Zobacz - ja w tym cyklu miałam takie objawy : płukanie, strzelanie w brzuchu, ból piersi inny niż zawsze, spoźniająca się @, mdłości itp....Oczywiście w ciąży nie byłam i nie jestem ale objawy wypisz wymaluj - ciąża.
napisał/a: brunettta 2011-09-01 08:51
do okresu mam jeszcze czas, a co dziwne piersi milcza jak grob, nie bola, sa moze delikatnie powiekszone, a moj mezczyzna stwierdzil, ze pojawilo sie na nich duzo zyl..takich wiekszych i mniejszych.

Co do rozczarowania- nie nakrecam sie tak bardzo ze to bedzie wlasnie teraz. To moje pierwsze podejscie, wiec nie mam az takiego parcia na ciaze-wszystko przede mna. Nie zmienia to faktu, ze ucieszylabym sie gdyby zagnizezdzila sie we mnie fasolka :) Co do wsluchiwania w cialo, poprostu stwierdzam co odczuwam, zauwazam te mocniejsze dolegliwosci, te mniejsze bagatelizuje.

W przyszlym tygodniu planuje udac sie do lekarza na badanie i chce tez zrobic test na hcg we krwi. Zastanawiam sie jednak czy najpierw nie poczekac na okres ktory ma przyjsc 11 wrzesnia?