Prawa zatoka

napisał/a: Kamillo3535 2013-05-21 20:37
Witam. Mój problem wygląda tak: Mam strasznie zatkaną prawą zatokę. Ostatnio zaczęło mi to bardzo przeszkadzać, ponieważ do tego doszły bóle głowy w okolicach skroni i pogorszenie słuchu. Ostatnio tak zaczęło mi to dokuczać, że postanowiłem coś zrobić z tą zatoką. Nie dało się tego "wysmarkać" dlatego postanowiłem (wiem, że to obrzydliwe) " ściągnąć tą wydzielinę ciągnąc nosem. Udało się ale wydzielina którą wydobyłem była co najmniej niepokojąca. Był to "glut" wielkości zakrętki od butelki koloru rażąco żółtego , którym prawie się zakrztusiłem...był tak zbity, że z pewnością sprawiło by mi kłopot rozerwanie go na pół, poczułem wielką ulgę kiedy się tego pozbyłem jednak po kilku godzinach czułem, że zatoka znowu się zatyka. Dodam jeszcze, że czasami w nocy budzi mnie lanie mi się z prawej dziurki od nosa czegoś konsystencją przypominającego wodę i raz na jakiś czas krwawienie z nosa (tez tylko z prawej dziurki) które trwa około 7 minut i czasami łzawienie z prawego oka...Przez te wszystkie objawy odechciewa mi się żyć. Co polecacie ? Pomocy !
napisał/a: Alio2 2013-05-22 20:40
Musisz udać się z tym do lekarza (najlepiej laryngologa), bo sam z tym sobie raczej nie poradzisz. Wydaje mi się, że będzie potrzebny antybiotyk + inne leki rozrzedzające wydzielinę. Możesz oczyszczać nos solą morską. Wskazany wymaz z nosa, a o TK zatok z pewnością zadecyduje lekarz.

Powodzenia
napisał/a: Kamillo3535 2013-05-22 22:52
Dzięki wielki. Czas zacząć wędrówkę po szpitalach :D